Foto: Kalle Veesaar
Kodumaine moebränd Tallinn Dolls pühendas saabuvale Eesti 100. sünnipäevale erikollektsiooni nimega TD EESTI, mille läbivaks sümboliks on kõrguste poole lendavad pääsukesed.

Koostöös Keiti Vilmsiga sai kollektsioon modernse ja minimalistiliku konseptsiooni kirjaniku kalambuuride näol. Kalambuuri ‘’e-Eesti rahvuslind on säutsupääsuke’’ järgi on Keiti ka oma kirjanikunime saanud. “Mida enam maailm digitaliseerub, seda enam tuleb sellega sammu pidada ja ilma Twitteris säutsumata ei oleks meil siin hetkel ka millestki rääkida.’’

Kollektsiooni tekstid pärinevad tema kalambuuride teosest @KEITIVILMS. Vahetu ja eheda keelekasutusega autor pälvis 2017. aastal Keeletegu 2016 rahvaauhinna. Keiti Vilms tunneb heameelt, et kalambuur kui keelevorm on jõudnud tema mõtteist mitte ainult Twitteri ja Facebooki voogudesse, vaid nüüd ka raamatu näol paberile ja sealt edasi rõivastele.

EV100 tekitab eriti sooja tunnet, sest kalambuuride autori vaaronu Jüri Vilms oli üks neist kolmest (Eestimaa Päästekomitee: Konstantin Päts, Jüri Vilms ja Konstantin Konik), kes 100 aastat tagasi Eesti Vabariigi välja kuulutas.

Kodumaaahõngulises kollektsioonis astub modellina üles armastatud lauljanna Ines ja pildistamise lokatsiooniks oli erilise tähendusega Tallinna Laululava. Erikollektsioon TD EESTI on soodsalt ettetellimises www.pre-o-porter.com kuni 19. juulini.

Fotograaf: Kalle Veesaar
Modell: Eda-Ines Etti
Stilist: Karolin Kuusik
MUA: Anni Hallik

Vaata kollektsiooni: