Nikkolo kollektsioon-38 Foto: Ilmar Saabas
Täna teatas Ärileht, et Baltika käivitab kulude kokkuhoiu programmi, mis näeb ette tootmise lõpetamist Eesti tootmisüksustes, brändide ühendamise ja mitmete kahjumlike tegevuste lõpetamise.

Ettevõtte juhatuse esimees Meelis Milde rääkis, et brändiportfelli muutmisega tegutseb Baltika tulevikus kahes kliendisegmendis: mainstream ja premium. Ettevõte ühendab mainstream-segmendis senised Montoni, Mosaici ja Bastioni brändid neist kõige edukama ehk Montoni nime alla. “See ei tähenda, et Mosaici või Bastioni klient enam oma lemmiktooteid ei leia. Meie toodang ja valik poodides lähtub ka edaspidi meie lojaalsete klientide eelistustest,” märkis ettevõtte juht. Premium-brändideks jäävad Ivo Nikkolo ja Baltman.

Milliseid kauneid ja julgeid rõivaid on Baltika läbi aegade esitlenud? Legendaarsetel moeetendustel on kõndinud nii kodumaised superstaarid nagu Mihkel Raud, Kristiina Heinmets ja Beatrice, kui nähtud üllatavat paljastust ja värvikombinatsioone. Tehtud on koostööd ja kollektsioone loodud nii kuulsate eesti inimeste kui muusikutega, teiste seas Evelin Ilvese ja La La Ladiesega.

Vaatasime meie arhiivis ringi ning toome välja parimad moepalad: