Foto: Unsplash
Hoolimata sellest, et jälgid hoolega, mida sööd ja teed trenni, tunned siiski pidevalt, et kõht on punnis nagu õhupall? Selles ebamugavas olukorras võib olla süüdi see „tervislik“ jook. Peaksid sellest otsekohe loobuma.

Olgugi, et paljud meist arvavad, et gaseeritud vesi on tervislik alternatiiv limonaadidele ja muudele magustatud jookidele, ei pruugi see su maole hästi mõjuda. Mullidega (mineraal)vesi sisaldab kas looduslikke gaase või on sellesse kunstlikult CO₂ juurde pumbatud – seetõttu võib gaasidega vesi tekitada maos n-ö õhupadja, mis liigub sealt edasi soolde ja tekitabki kõhupuhituse.

Kuidas gaseeritud veest tekkinud kõhupuhitusest lahti saada? Kui sul on kergesti ärrituv magu või seedimisega muid probleeme, võib olla parem karboniseeritud vee tarvitamisest üldse loobuda. Kui aga soovid sellest hoolimata gaasidega jooki juua, eelista mineraalvett, sest see on looduslikult gaseeritud. Võid vee asemel juua ka kääritatud jooke, mis samuti pisut gaase sisaldavad – näiteks kääritatud teed (ingl k kombucha).

Allikas: Byrdie