Foto: Shutterstock
Kas oled mõnikord ilusalongi teenuste nimekirja vaadates tundnud, et silme eest kisub kirjuks? Tihti on tegu liialt keeruliste ning arusaamatute nimedega, millele selgitus puudub. Küsisime WoW Studio ilusalongi ja koolituskeskuse omanikult ja iluloojalt Kristiina Toomelt, mis on mis.

HD-kulmud

„HD-kulmude näol on tegu on täiesti tavalise kulmuhooldusprotseduuriga, kus kulmude sisekülg on hajutatud heledamaks kui väliskülg.”

Juurte tasandamine

„Juurte tasandamine tähendab juuksejuurte värvimist, kui juuste väljakasv on kuni kaks sentimeetrit.”

Juuste fileerimine

„Juuste fileerimine on mõeldud neile, kellel on pikad ja paksud juuksed, mida on raske kanda ning seda tehakse juhul, kui klient ei soovi juuste pikkust kaotada, kuid soovib juukseid kergemaks ja liikuvamaks saada. On olemas spetsiaalsed käärid, millega käiakse juuksed salgu kaupa läbi. Käärid lõikavad osad juuksed lühemaks ja osad juuksed jäävad pikaks. Suures pildis ei lähe pikkust kaotsi, kuid juuksed lähevad õhemaks ning tekib tunne, et need on palju kergemad.”

HG-lõikus

„HG-lõikuses võetakse juuksesalk ja tõmmatakse läbi masina, mis ei lõika salku ära, vaid lõikab ära salgust väljaturritavad katkised otsad. Antud protseduuriga juuste pikkust ei kaotata, kuid juuksed on peale protseduuri palju tervemad.”

Ripsmete lamineerimine ja Botox

„Ripsmete lamineerimine on ripsmeid hooldav protseduur, mille käigus koolutatakse esmalt kliendi ripsmed. Kes on harjunud kodus igapäevaselt enda ripsmeid koolutama, on see protseduur väga hea, kuna antud protseduuriga koolutatakse ripsmed pikaajaliselt. Tulemus kestab poolteist kuni kaks kuud. Peale koolutamist avatakse karvapoorid ning lisatakse Botox. Botox on ripsmeid toitev seerum, mis põhiliselt koosneb kollageenist. Nii nagu tehakse juuksemaski, tehakse ka ripsmemaski. Seejärel ripsmed värvitakse ning kinnitatakse jälle poorid. Tulemus on volüümikas, ripsmekarv muutub 20-30% paksemaks. Ripsmed jäävad koolutatud ja tumedad.”

Klassikalised ripsmepikendused

„Klassikalised ripsmepikendused on paksemad karvad, mida paigaldatakse ühekaupa. Tulemus jääb naturaalne, kui seda teha mõõdukalt. See on võrdlemisi kiire ja odav protseduur ning kui inimene soovib loobuda ripsmete värvimisest ja lisada enda ripsmetele volüümi, siis on klassikalised ripsmepikendused hea valik.”

Volüümripsmed

„Volüümripsmed on väga õhukesed karvad, millest moodustatakse tutikud. Klassikalised volüümripsmed võiks olla kahe kuni viie tutikuga. Tutik paigaldatakse kliendi ühele ripsmekarvale. Antud karvad on väga õhukesed ja umbes seitse volüümripsmekarva annab oma raskusastmelt välja ühe klassikalise ripsmepikenduse karva. Kui paigaldada kahest kuni kolmest tutikust koosnevaid karvakesi, siis jääb tulemus üsna naturaalne. Samuti on need silmale kergemad kanda.”

Megavolüümripsmed

„Megavolüümripsmed on uus teenus, mis tähendab veel õhemaid karvu ja veel suuremaid tutikuid. Kui volüümripsme tavaline paksus on 0,07 mm, siis megavolüümripsme paksus on 0,03 mm. Selle parameetri järgi võime paigaldada kolm korda rohkem ripsmeid. See jääb silmale sama kerge, kuid tulemus on üsna tugev. Tutikud katavad üksteist ja nende vahele tekivad varjud. Tänu sellele on lõpptulemus hästi silmapaistev, volüümikas ja jõuline. See on protseduur sobib pigem noorele inimesele, kes soovib väga tihedaid ripsmeid.”

Kardashiani ripsmepikendused

„Kardashiani ripsmepikendused on uus ja tore mood, mis meeldib kõikidele noortele. Tegelikult on tegu tavaliste volüümripsmetega, millel on eriline modelleering. Kui muidu kasutatakse modelleeringu puhul varianti, kus jääks tulemuseks ühtlane ripsmekaar, siis Kardashiani puhul peaks andma kõik, et sellist ühtlast joont ei tekiks.”