Itaalia Vogue'i aprillinumbri kaas
Itaalia Vogue'i aprillinumber ilmub sel reedel ja esmakordselt ajaloos on ajakirjal tühi valge kaas.

Avaldame Itaalia Vogue'i peatoimetaja Emanuele Farneti pöördumise, mis avaldati Itaalia Vogue' i Instagrami lehel.

"Rohkem kui 100 aasta pikkuse ajaloo vältel on Vogue elanud üle sõjad, kriisid ja terrorirünnakud. On üllas traditsioon mitte selga keerata. Kaks nädalat tagasi olime trükki saatmas ajakirja, mida olime juba mõnda aega planeerinud ja mis pidi ilmuma üheskoos meestele mõeldud L'Uomo Vogue'iga. Kuid rääkida millestki muust ajal, mil inimesed surevad ja õed ning arstid riskivad oma eludega ning maailm muutub igaveseks, ei ole Itaalia Vogue'i DNAs. Vastavalt sellele, panime projekti kõrvale ja alustasime algusest.

Otsus ilmutada esimest korda ajaloos täiesti valge esikaas ei tulnud mitte sellest, et meil ei oleks olnud pilte - pigem vastupidi. Me tegime selle valiku, sest valge sümboliseerib korraga nii paljusid asju.

🤍🤍🤍

Esiteks on valge austuse värv. Valge on taassünni värv, valgus pärast pimedust, mis võtab kokku kõik teised värvid. Valge on meditsiinitöötajate töövormide värv, need on inimesed, kes riskivad oma eludega, et päästa meie omad. See sümboliseerib ruumi ja aega mõtlemiseks ning vaikust. Valge on neile, kes täidavad selle tühja aja ja ruumi ideede, mõtete, juttude, muusika ja teiste eest hoolitsemisega. Valge tuletab meelde aega, kui pärast 1929. aasta kriisi võeti see veatu värv riietuses kasutusele kui märk oleviku puhtusest ja lootusest tulevikule. Kuid eelkõige tuleb meeles pidada, et valge ei ole alla andmise värv, vaid valge leht, mis ootab oma loo kirjutamist. Tühi tiitelleht, mis ootab algavat lugu."

View this post on Instagram

The Vogue Italia April Issue will be out next Friday 10th. 🤍🤍🤍 “In its long history stretching back over a hundred years, Vogue has come through wars, crises, acts of terrorism. Its noblest tradition is never to look the other way. Just under two weeks ago, we were about to print an issue that we had been planning for some time, and which also involved L’Uomo Vogue in a twin project. But to speak of anything else – while people are dying, doctors and nurses are risking their lives and the world is changing forever – is not the DNA of Vogue Italia. Accordingly, we shelved our project and started from scratch. The decision to print a completely white cover for the first time in our history is not because there was any lack of images – quite the opposite. We chose it because white signifies many things at the same time. 🤍🤍🤍 White is first of all respect. White is rebirth, the light after darkness, the sum of all colours. White is the colour of the uniforms worn by those who put their own lives on the line to save ours. It represents space and time to think, as well as to stay silent. White is for those who are filling this empty time and space with ideas, thoughts, stories, lines of verse, music and care for others. White recalls when, after the crisis of 1929, this immaculate colour was adopted for clothes as an expression of purity in the present, and of hope in the future. Above all: white is not surrender, but a blank sheet waiting to be written, the title page of a new story that is about to begin.” #EmanueleFarneti @EFarneti #imagine #FarAwaySoClose #WhiteCanvas --- Read the full Editor’s letter via link in bio. Full credits: Editor in chief @Efarneti Creative director @FerdinandoVerderi

A post shared by Vogue Italia (@vogueitalia) on

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!