Jane Fonda Scanpix
Kui Jane Fonda Oscarite galal lavale astus, et parima filmi auhind välja kuulutada, oli tema välimuses midagi teistsugust. Legendaarse Hollywoodi näitlejanna tumeblondid juuksed olid värvitud halliks ja internet tõlgendas seda olulise sõnumina.

Kuigi halliks minemine on loomulik protsess ja seda eriti Jane Fonda eas - näitlejanna on 82-aastane - võib see olla vastuolus Hollywoodi ilunormidega.

Fonda, kes on eluaeg olnud aktivist ja suunanäitaja, otsustas just nüüd Oscarite galal publiku ette astuda halliks värvitud juustega. Internet reageeris sellele pöörase vaimustusega, tõlgendades seda inspireeriva sõnumina elada elu oma valikute järgi.

Näitlejanna, keda on korduvalt kliimamuutuste vastu võitlemise eest arreteeritud, vihjas ka Oscarite galal oma aktivismile, kandes Elie Saabi õhtukleiti, mis oli näitlejannal esmakordselt seljas 2014. aastal Cannes'i filmifestivalil ja õlal protestisümboliks saanud punast mantlit.

LOE LISAKS: Kuidas näitlejanna Jane Fonda erkpunasest mantlist sai protestisümbol

Scanpix

LOE LISAKS: TOP 10 | Ootamatud lõiked, peidetud sõnumid ja pilkupüüdvad detailid: Oscarite galal kanti läbilõiget maailma moekunstist