Foto: Shutterstock
Mida külmemaks ilmad lähevad, seda tähtsamaks muutuvad igapäevased nahahooldusharjumused. Annan nõu, kuidas oma naha eest õigesti hoolitseda.

On naisi, kellele näkku vaadates ei hakka silma ühtki iluviga, neil kadestamisväärne jume ja imepehme nahk. Kuidas nende näonahk alati nii hea välja näeb? Saladus seisneb selles (kusjuures sellel ei ole vedamisega mingit pistmist), et nad hellitavad oma nahka iga päev.

1. Naha puhastamine

Saasteosakesed, sigaretisuits, higi, surnud naharakud … Päeva jooksul koguneb mustus näole, oksüdeerub ega lase nahal hingata. Naha terve väljanägemise säilitamiseks tuleb kindlasti nägu põhjalikult puhastada.

Iga päev tuleb kasutada meigieemaldusvahendit ja seda isegi siis, kui te ei armasta end eriti jumestada.

Mitsellaarvee või mitsellaarõli uudne konsistents aitab näo korralikult mustusest puhastada ja sobib võrdselt hästi nii kombineeritud ja rasusele kui ka tundlikule nahale. Kui soovite veelgi paremat tulemust, kasutage ka puhastusgeeli. Puhastusgeel tagab värske ja klaari jume tänu saasteaineid eemaldavatele ja iluvigu vähendavatele koostisainetele.

Peale selle koorige nahka kord nädalas mikroterakesi sisaldava tootega, et ergutada epidermise uuenemist.

2. Ärge unustage nahka niisutada

Alati on võimalik leida sobiv viis naha loomuliku sära rõhutamiseks. Parimad nahahooldustooted on käepärast just siis, kui neid kõige rohkem vajate, ja sobituvad teie kiire elustiiliga.

Andke nahale värskust ja energiat elustava seerumiga. Hommikutel, kui ärgates tunnete, et te ei ole öösel eriti palju magada saanud, kuid soovite hea välja näha, on teie kindlaks abimeheks elustav seerum. Seerum pakub kaitset nahale, mida on kahjustanud stress, keskkonnasaaste või tasakaalustamata toitumine. Vananemisvastane seerum muudab jume säravamaks ja klaarimaks, ühtlustades nahatooni ja ahendades poore. See mõjub nahale kui sõõm värsket õhku, et saaksite alustada oma päeva särava näonahaga.

Pöörake erilist tähelepanu silmaümbrusele. Veepuudusele viitavad peened kortsukesed, tumedad silmaalused, turses laud … Just silmad on väikeste igapäevaste liialduste suhtes kõige tundlikumad ja reedavad neid kõige kergemini. Seda seepärast, et silmaümbruse nahk on õhem ja õrnem. Silmaümbruse hooldusvahend aitab lisada nahale elujõudu ja sära ning saada lahti tumedatest silmaalustest.

Esikohal on naha kaitsmine ja säravamaks muutmine. Pakkuge nahale kõike, mida see vajab igapäevase stressiga toimetulekuks. Kui soovite kogu päevaks järjepidevat niisutust ning värsket ja kirgast jumet, kasutage siluvat ja sära andvat päevakreemi (kuivale ja normaalsele nahale) või geelkreemi (sobib rasusele ja segatüüpi nahale). Nii on nahk niisutatud ja kirka jumega.

BB-kreem tagab täiusliku katvuse ja kaitse UV-kiirguse eest. BB-kreem sobib jume ühtlustamiseks kõigile nahatüüpidele, sealhulgas ka tundlikule nahale.

Särav nahk isegi siis, kui olete magamata. Argimurede tõttu jääb teie ööuni ehk lühikeseks, mille tagajärjeks on aga tuhm ja kurnatud jume. Parimad öised niisutajad ja vananemisvastased tooted leevendavad just uneprobleemide tagajärgi. Need virgutavad ja taastavad nahka, andes sellele värske ja puhanud väljanägemise, nii et saate minna täie enesekindlusega hommikusele töökoosolekule.

Naha niisutamiseks peaksite ka jooma vähemalt 1–1,5 liitrit vett päevas. Näole võib piserdada ka termaalvett, näiteks pärast sportimist või töö juures, kui kliimaseade kipub näonahka kuivatama.

Allikas: Südameapteek