Tallinn Fashion Week 19.10.18 Foto: Priit Simson
Tallinn Fashion Weekil oma uut kollektsiooni esitlenud moebränd Tallinn Dolls on taas moeteadlike inimeste kriitika alla sattunud. Nimelt sarnanesid mõned moelaval nähtud esemed kuulsate moemajade loominguga.

Anne & Stiili lugeja juhtis meie tähelepanu maailmakuulsa moelooja Johanna Ortize loomingule, kelle disainitud punane sametkleit kangesti kodumaisel moelaval nähtut meenutas. Burgundia punane Johanna Ortize moemaja Sabina-nimeline kleit on juba välja müüdud, kuid veebipoodides saab disaineri kleite omale soetada alates 1100 euro eest.

Johanna Ortiz, kleit Sabina
neimanmarcus.com

Kodumaise moemaja Tallinn Dollsi erkpunase midipikkuses kleidi eest tuleb välja käia 250 eurot, seega saab sarnase loomingu omale tunduvalt odavamalt soetada. Lisaks on ta Eestis äsja müügile tulnud ja võib kindel olla, et väga paljud seda siin veel ei kanna.

Tallinn Dolls

Lugeja juhtis meie tähelepanu ka mustale plisseeritud seelikule, mis talle moebrändi Pinko loomingut meenutab. Kui Pinko seeliku saab soetada 180 naela eest, siis elegantne Tallinn Dollsi seelik läheb maksma 120 eurot. Loomulikult on plisseeritud seelikud praegu tohutult trendikad, seega pole imestada, et brändide looming üksteisele sarnanema kipub.

Tallinn Fashion Week 19.10.18
Foto: Priit Simson
Pinko

Enne moenädalat sattus moeteadliku blogija Luciné Ayaniani tähelepanu alla ka kodumaine disainer Perit Muuga kelle uue kollektsiooni kõrvarõngad nii mõnelegi ehetebrändi SOMA Jewellery loomingut meenutas. Muuga kommenteeris Annele & Stiilile, et ta polekindlasti tahtnud kedagi jäljendada ning tegemist on juhusega. "Kui ma poleks neid mumme riietel kasutanud, siis poleks ka ehteid teinud," lisas Muuga, et kasutas mumme ka eelmine aasta ja need on tema rõivastest inspireeritud.

Vaata ja võrdle:

Perit Muuga kapselkollektsioon Sügisnovell
Foto: Kristiina Tiimus
SOMA Jewellery
Mitme mummuga kõrvarõngad:
Perit Muuga kapselkollektsioon Sügisnovell
Foto: Kristiina Tiimus
SOMA Jewellery