Foto: Shutterstock Shutterrstock
Hea uudis kõikidele pastasõpradele: hiljuti läbiviidud uuringust selgus, et pasta söömine võib tulla saleda piha saavutamise teekonnal kasuks.

Süsivesikuid on aastaid tembeldatud kõige suuremateks vaenlasteks kaalukaotuse teekonnal. Nüüd on teadlased aga tõestanud, et tervislikus dieedis on pastal oma koht. Avaldatud teadusartiklist selgub, et pasta võib tegelikult keha keskosale olla kasulik ning mitte tekitada lisakilosid nagu siiani on arvatud. Märkimist väärib aga asjaolu, et uuringu viisid läbi teadlased ühest Itaalia instituudist – ja itaallased on teada-tuntud pastakuningad.

Nad uurisid enam kui 23 000 inimese toitumisharjumusi ja kehamassiindekseid kahes erinevad Itaalia piirkonnas. Selgus, et kaalutõusu ja pasta söömise vahel puudub igasugune seos. Isegi neil inimestel, kes tarbisid pastat regulaarselt, kuid mõistlikkuse piires, oli märkimisväärselt väiksem piha ümbermõõt ning saledam puusa ja talje suhe. Uuringutulemuste uurija George Pounis tõi artiklis välja, et pasta söömist ei saa seostada kaalutõusuga – pigem on see isegi vastupidi.

Kuid veel enne, kui hakkad iga päev lõunasöögiks pasta carbonarat sööma, toonitavad teadlased, et pasta on siiski kasulik siis, kui seda tarbida ühe osana täisväärtuslikust Vahemere dieedist. Selline toitumisviis sisaldab rohkelt mereande, puu-ja juurvilju ning tervislikke rasvu, mida leidub näiteks oliiviõlis ja avokaados. Seega, võid pastat julgelt süüa, kuid tee seda siiski mõistlikult. Head isu!

Allikas: Harper’s Bazaar