Foto: Unsplash
Igapäevane kohvijoomine on mitmeski mõttes kasulik – sisaldab ju kohv haigustega võitlevaid antioksüdante, parandab mälu ja pikendab eluiga. Kuid kui kohvijoomisest saab kofeiinisõltuvus, ei ole selles midagi head.

Kui palju kofeiini päevas on liiga palju? Keskmise inimese jaoks on paras norm 300 mg kofeiini päevas – see seisaldub kahes kuni neljas tassis tavalises kohvis. Tegemist on täiesti mõõduka kogusega, millel pole kahjulikku mõju.

Kui tarbid kohvi enam kui neli tassitäit päevas, võid hakata tajuma kõrvalnähte. Kofeiini tarbimine enam kui 500 mg igas päevas võib tekitada liigset erutuvust, unetust, lihasvärinaid, kiirendada isegi südametegevust, tõsta vererõhku, tekitada peavalu ja seedehäireid.

Siin on mõned näited, kui palju kohv ja tee kofeiini sisaldavad.

Keskmine tass (240 ml) tavalist kohvi – 95 mg
Keskmine tass (120 ml) espressot – 64 mg
Teelusikatäis lahustuvat kohvi – 31 mg
Keskmine tass (240 ml) musta teed – 26 mg
Keskmine tass (180 ml) rohelist teed – 20-30 mg

Nelja tassi tavalise kohvi joomisel kujuneb sinu päevaseks kofeiinikoguseks peaaegu 400 mg.

Ka populaarsed kohvijoogid nagu latte ja cappuccino sisaldavad kofeiini, kuigi vähem kui tavaline kohv ja espresso. Arvestama pead aga sellega, et mõnikord kasutatakse ühe latte või cappuccino valmistamiseks mitte ühte vaid kahte doosi espressot.

Avastasid nüüd, et jood liiga palju kohvi? Sa ei pea sellest täielikult loobuma – koguste piiramine on aga kindlasti hea mõte.

Allikas: Pop Sugar