PA Pictures/Scanpix
Prints Charles ja Cornwalli hertsoginna Camilla abiellusid 9. aprillil, 2005. aastal. Sellest ajast on naine olnud mehe kõrval ametikohuseid täites ja üritustel osaledes.

Nagu paljud juba teavad, on prints Charles järgmine, kes tõuseb troonile, kui kuninganna Elizabeth peaks elavate kirjast lahkuma. Temast saab siis Inglismaa kuningas, aga Camilla roll on sel juhul olnud ebaselgem.

Nüüd aga on Camilla rolli kohta selgunud uut infot. Varasemalt arvati, et temast saab Princess Consort ehk printsessist saatja või elukaaslane. See kuulutati välja nende abiellumisel. Sel ajal kirjeldas väljaanne Slate seda kui uut tiitlit, mis loodud Camilla jaoks, sest kuningannaks kroonimine põhjustaks kuninglikule perele PR-probleeme. Väidetavalt ei soovivat ka kuninganna ise seda.

Kui uudis Charlesi ja Camilla afäärist avalikkuse ette tuli, ei olnud avalikkus naise suhtes sugugi soosiv. Viimaste aastate jooksul on aga soosing kasvanud ja ta on hakanud inimestele aina rohkem meeldima. Paistab, et ka tema tiitel muutub selle valguses.

"Viimaste teadete valguses saab temast kuningannast kaaslane (Queen Consort), mis on loodud tiitel troonile tõusva kuninga naisele," kirjutab Vanity Fair. See on ka tiitel, mille Cambridge'i hertsoginna Catherine endale saab, kui Williamist saab kuningas.

Allikas: Harper's Bazaar