Printsess Diana ja prints Charles pulmapäeval Scanpix/ AP
Enne seda kui Meghan Markle Givenchy pulmakleit ja Kate Middletoni Sarah Burtoni dsainitud Alexander Wangi kleit lisandusid kuninglike pulmade ajalikku, hoidis kõige ikoonilisema kuningliku pulmakleidi trooni just printsess Diana. Kas teadsid, et üks pisike aps võis viia selleni, et Diana oleks altari ette astunud hoopis teises kleidis?

David Emanuel, kes oli üks printsess Diana uhke pulmakleidi disaineritest, lõi ka printsessile varukleidi, sest kartis, et esimese kleidi disain võib avalikkuse ette lekkida.

"Sel ajal soovisime olla absoluutselt kindlad, et kleit oleks üllatus," vahendab disaineri sõnu väljaanne Hello. "Me ei proovinud seda Dianale selga. Me isegi ei arutanud kunagi seda teemat. Me tahtsime olla kindlad, et meil on midagi olemas. See oli meie enda südamerahu huvides," tunnistas mees, et printsess isegi ei teadnud selle olemasolust.

PA Pictures/Scanpix

Teisel kleidil oli küll puudu ahhetama panev efekt, mis esimese just nii kindlalt ajalikku viis, aga sellel oli sarnane kroogitud krae ning oli valmistatud samast kangast. Originaalkleit oli kroogitud v-kaeluse ja puhvis varrukatega. Sinna oli kinnitatud antiikset pitsi ja 10 000 pärlit. Kleiti täiendas 25 jalga pikk loor.

Nagu me teame, siis Diana pulmakleit enne pulmi avalikkuse ette ei lekkinud ning varukleit jäi saladuseks kuni tänase päevani.

Teine kleit on pruutide seas üsna levinud valik. Meghan Markle ja prints Harry pulm on sellest kõige hilisem kuningliku pulma näide. Nimelt vahetas naine oma formaalse Givenchy kleidi lihtsama ja seksikama Stella McCartney kleidi vastu, millega pulmapeole minna.

TOPSHOT-BRITAIN-US-ROYALS-WEDDING
Scanpix/ STEVE PARSONS/ AFP