Foto: Shutterstock
Arvatavasti ei loe sa just iga päev parfüümist, mis peaks lõhnama nagu galaktika kõige armsamad olevused, kuid USA lõhnabränd Demeter on seda oma uusima lõhna kollektsiooni lisamisega teinud. Saage tuttavaks – „Kitten Fur” – lõhnavesi ainult ühe noodiga, mida Demeter töötas välja väga kaua.

„Lisaks sellele, et see oli klientide poolt kõige nõutum lõhn, võttis "Kitten Furi" loomine 15 aastat, sest nahale ohutud ained on üldiselt ebapiisavad saavutamaks esinduslik kogum kompleksetest orgaanilistest molekulidest,” selgitas Mark Crames, Demeteri tegevdirektor ja parfüümi looja. „Lõppude lõpuks oli see juhuslik labori aps, mis andis meile selle parfüümi. Tegin mõned muudatused ja voilá!

Kuidas on üldse võimalik sellist abstraktset lõhna pudelisse panna? Demeter on keskendunud ühe noodiga lõhnadele, mis ei ole tavapärased parfüümid, vaid inspireeritud lõhnadest, mida kohtab kõikjal meie ümber. Lõhnadel ei ole tipu-, südame- või põhjanooti, vaid ainult üks. Tänaseks kuulub brändi ühenoodiliste lõhnade kollektsiooni üle kolmesaja lõhna, alates üsna kummalistest („Funeral Home”, „Glue”) kuni nostalgiat tekitavate („Paperback”, „Laundromat”) ja positiivselt intrigeerivateni („Pixie Dust”, „Pizza”, „Moonbeam”). „Pixie Dust” lõhnab nagu suhkur ja õnn, „Paperback” nagu armastatud raamat ning „Laundromat” nagu soojad, just kuivatist võetud värsked rätikud. Kuidas lõhnab „Kitten Fur”?

Kasutajate sõnul ei lõhna see siiski nagu kassipoeg, aga tekitab tunde, nagu võtaksid väikse armsa kassikese sülle ja kaisutaksid temaga mõnusalt diivanil. On toodud paralleel, et see lõhn paneb end tundma õnneliku ja rahulikuna, nagu istuks lõkke ümber lõkkelõhna tundmata.

Üks arvustaja kirjutas Demeteri veebilehel nii: „See ei lõhna nagu mu kass, kes on alles päikse käes istunud ja mis on mu lemmiklõhn, aga see on puhas ja päikseline nagu tema karv pärast päikese käes olemist.” Teine arvustaja kirjutas: „Ma pole kunagi midagi nii turvalist nuusutanud. Mitte liiga naiselik, mitte liiga mehelik. See on täiuslik lõhn inimesele, kes ei suuda otsustada.”

Allikas: Popsugar