Victoria Secret Backstage Foto: MAVRIXONLINE.COM
Trendid võivad vahelduda, kuid üks on kindel – naised armastavad lokke sõltumata aastaajast või muutuvast moest. Unusta mõneks ajaks juuksesirgendaja ja lokitangid ja hoidu juuste kuumtöötlemisest – tuleta meelde, kuidas rullidega lokke teha. L'oréal Paris juukseekspert Johnny Lavoy selgitas Fashionistale antud intervjuus, kuidas lokirulle parima tulemuse saavutamiseks kasutada.

Mis on lokirullide eelis lokitangide ees?
Lokirullidega saavututatud lokid on püsivamad ja volüümikamad, seejuures juukseid vähem kahjustades.

Kas rulle tuleks valida vastavalt juuste pikkusele?
Rullide valikul peaks lähtuma sellest, kui suuri lokke ja millist volüümi soovid. Mida väiksem rull, seda väiksem lokk. Suuremad rullid annavad sulle rohkem lainelikumad ja volüümikamad lokid. Seega vali rullid vastavalt sellele, millist tulemust soovid.

Kuidas juukseid lokitamiseks ette valmistada?
Jällegi sõltub rullidest, mida kasutad. Kui kasutad kuumi rulle, peaksid kindlasti kasutama kuumakaitsespreid. Plastrulle kasutades niisuta juukseid eelnevalt näiteks juustesse jäetava palsamiga (mis samal ajal annaks ka volüümi).

Kui juuksed on lokitamiseks ette valmistatud, millised on järgmised sammud?
Jaota juuksed sektsioonidesse – need ei tohiks olla laiemad, kui rullid ise. Kindel taktika on keerata juuksed rulli suunaga tahapoole, teha kõigepealt seda pea keskelt ja siis korrata sama külgedel.

Kui kauaks peaks rullid juustesse jätma?
Kui kasutad kuumi rulle, peaksid need juustesse jätma seniks, kui nad on täielikult jahtunud. Plastrulle peaks kõigepealt fööniga „kuumutama“ ja seejärel laskma jahtuda (see võtab u 15 minutit). Märgadesse juustesse keeratud rullid peaks eemaldama alles siis, kui juuksed on täielikult kuivanud.

Kuidas tulemust viimistleda?
Kui rullid on eemaldatud, piisab tavaliselt juukseharja ja -laki kasutamisest. Kui tulemus on kahune või lendlev, kasuta veidi niisutavat juukseseerumit.

Allikas: Fashionista