Barack Obama, Michelle Obama, kuninganna Elizabeth II ja prints Philip Scanpix/ AFP
Kui Michelle Obama ja kuninganna Elizabeth II 2009. aastal kohtusid, tekitas Obama suurt pahameelt, sest pani oma käe ümber kuninganna. Selline tegu on kuningliku protokolli järele kindlalt keelatud, aga kuninganna vastas naisele samaga.

Michelle Obama memuaaride järele selgub, et kaks naist leidsid omavahel hoopis ühise joone ning see ühendas neid – nad mõlemad kannatasid kontsakingade tõttu jalgades valu. Naised olid terve päeva viisakates kingades veetnud. Kuninganna heitis pilgu toonase Ameerika esileedi Jimmy Choo kingadele ja kostis: "Need kingad on ebameeldivad, kas pole?"

Obama kirjutab raamatus: "Tunnistasin kuningannale, et mu jalad valutavad. Tema tunnistas, et tema omad teevad sama. Me olime lihtsalt kaks väsinud naist, keda suruvad kingad." Seejärel pani Obama oma käe kuningannale ümber, rikkudes kuninglikku protokolli. Kui kohtad kuningliku pere liiget, siis tuleb teha hoopis kniksu. Vähemformaalselt juhul on lubatud ka käepigistus, ja seda ka juhul, kui kuninglik isik sirutab oma käe välja enne.

Vaevled ka jalavalu käes? Mida siis teha? Mitmed stilistid ütlevad, et liiga madalad kingad võivad olla jalale sama kahjulikud kui kõrged kingad. Seega tasub leida vahepealne võimalus. Kinga valimisel vaata, et kinga nina oleks piisavalt lai ja sügav, et jalg kenasti sisse mahuks. Lisaks on ka plokk-konts tunduvalt mugavam kui peenike. Praegu on eriti moes keskmise kõrgusega plokk-kontsadega kingad, seega saab formaalsed sündmused kenasti moekalt peetud.

Allikas: Byrdie