Ansambel Öed. Liina Notta
Tartu Kaubamaja keskuses toimuval Moekuulutajal saab uudistada värskeid moetrende ja nautida head muusikat.

Kevadisest värskusest pakatav Moekuulutaja on rohelisem ja moodsam kui kunagi varem! Täna võtab Moekuulutaja üle saarlannade power: laval on Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand ansamblist Öed, kellele pakuvad abiväge ka armsad Laulupesa laululapsed. Muidugi ei puudu moeetendused: Kaubamaja moemaiused täiskasvanutele toob vaatajateni stilist Piret Sootla ning keskuse kaupluste parimad palad Ivo Nikkolo peadisainer Britta Laumets. Selle kevade värskeimad trendid lastemoes toob vaatajate ette stilist Kirsi Altjõe, kes seisab rahvusvaheliselt eduka lastemoeblogi Sand in Your Shorts loomise taga.

Marleen Afanasjevi looming.
Marleen Muhuste

Päeva eriliseim etteaste on inspireeritud taaskasutusest - alati moodne Mariliis Niine toob erietenduses moepubliku ette üliandeka disaineri Marleen Afanasjevi ja moekonkursi International Young Designers Contest võitja Cärol Otti loomingu.

Lisaks moeetendustele ja kontsertidele ootavad avastama ka pop-up poed, eriti mitmed lastemoe hüpikpoed nagu Jaanika Stuudio Kids, Lulukids, Minu Väike Ingel, Sleepy Fox, V.O.H Stone jpt. Päevajuhtidena astuvad ülesse Andres Torm ja multitalent Teele Viira.

Kolmandale korrusele jõudes tasub kindlasti uudistada ka EKA moedisaini tudengite näitust „Pulss”, mis on valminud Liisi Eesmaa juhendamisel ning kus tulevad näitamisele moeetendustelt ja galadelt tuttavast punasest vaibast loodud kostüümid. Moetudengite loomingu tuum on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Avastamist jagub laupäeval kaubamaja kõikidele korrustele!

Moekuulutaja
Sandra Palm

AJAKAVA

Laupäev, 9. märts

12.00 Tartu Kaubamaja moeetendus, stilist Britta Laumets
12.30 ansambel Öed
13.00 Kaubamaja moeetendus, stilist Piret Sootla
13.30 ansambel Öed
14.00 taaskasutusest inspireeritud erietendus, stilist Mariliis Niine
14.30 ansambel Öed ja Laulupesa laululapsed
15.00 Kaubamaja lastemoeetendus, stilist Kirsi Altjõe
15.30 Laulupesa laululapsed

Üritus on kõigile tasuta.