Kingad Foto: Stellarium
Üks kõige nutikamaid soovitusi, mida abikaasa mulle kunagi andis, on see, et kingi, käekotte ja riideid võib butiigis või netipoes vaadata ka kui muuseumieksponaate.

Neid ei pea alati ostma. Kahtlemata on see tema poolt omakasupüüdlik soovitus, kuid nagu alati .. Või peaaegu alati... On tal õigus. Aasta lõpus kinkis sõbranna mulle legendaarse kingadega kalendri Workman Publishing. Nii saan iga päev oma laual imetleda uut kingapaari. Poodi või muuseumi polegi vaja minna!

Vaadates Workman Publishingi kalendrit, on minu pilk jäänud kõige enam pidama Anastasia Radevichi disainitud kingadel. Just tema kuldsete kontsadega kingad kaunistavad ka WP kalendri esikaant. See Valgevenes sündinud, Londonis elanud ja kolmandat põlve kingadisainer on kõvasti ilma teinud. Enne, kui Anastasia kolis Montreali, jõudis ta koostööd teha legendaarse disaineri Alexander McQueeniga.

Anastasia Radevich on legend juba oma eluajal, tema loodud kingapaari võib endale soetada alates 1600 euroga ja tema loomingut on esitletud mitmetel erinevatel näitustel. Anastasia kollektsioonidel on originaalsed nimed, näiteks „Lost Civilizations“ ja „Alchemy“. Kahtlemata on Anastasia Radevichi kingad sellised, mida kannaksin äärmiselt minimalistliku kleidiga, sest need on taiesed omaette, mis kõnelevad kandja jalas oma lugu. Siin on kollaaž kingadest, mida meelsasti kannaksin (tõsi, vaid küll ühe korra ... ) ja pärast seda sätiksin uhkelt oma elutoa riiulile. Äärmiselt erilise auraga on ka Anastasia Radevichi stuudio, millest leidsin mõned KAADRID. Milliseid mõtteid sinus sellised kingad tekitavad? Kas sina kannaksid selliseid taieseid?

Vaata ka Stellariumi blogisse www.stellarium.ee.