Terje Ugandi
Moelooja Kirill Safonov näitab Tallinn Fashion Weekil esitletava uue kollektsiooni esteetikaga, et meid ümbritsev maailm on kaunis ja kordumatu.

“Minu soov seekord moeloojana näidata oma oskuseid disaini alal: see, kuidas on kostüümid valmistatud, milliseid tekstuurseid kangaid kasutan, kuidas loon naiste ilu ja põhjamaist identiteeti. Tähtis osa oli ka lõigete konstrueerimisel,” selgitab Kirill Safonov uue kollektsiooni valmimise tagamaid.

Kollektsioon on Kirilli sõnul väga eriline ja kompaktne. “Kasutasin palju kangaid, mis imiteerivad looduslikke tekstuure: suled, pehmed pinnad ning tumedad naturaalsed ja looduslikud värvid,” kirjeldab moelooja.

Kirill Safonovi omanimeline moebränd sai alguse 2010. aastal Tallinnas. Oma esimest kollektsiooni esitles Kirill juba 1999. aastal Eesti Kunstiakadeemia tudengina, kus ta hiljem omandas ka magistrikraadi.

Suurt mõju disaineri professionaalsele ja isiklikule arengule on avaldanud ka loominguline koostöö erinevate Eesti ja välismaa brändidega.

Kirill Safonov brändi kesksus põhineb disaineri kogemustel ja maailmavaatel. Disaineri käekiri on pigem konservatiivne, eesmärgiks on tuua esile iga naise kordumatu ilu, rõhutades tema naiselikkust. Lõiked ja detailid on läbimõeldud ja kangad hoolega valitud.

Brändi tooted on disainitud ja toodetud limiteeritud kogustes disaineri Tallinna stuudios.

Kirill Safonov esitleb oma värsket moekollektsiooni virtuaalse Tallinn Fashion Weeki raames reedel, 23. oktoobril Anne & Stiili veebis.