Foto: Shutterstock
Sinu toidulaual leiduv mõjutab suure tõenäosusega sinu naha seisukorda ning põhjustada akne tekkimist. Muutes oma söömisharjumusi võib tulemuseks olla klaar ja terve väljanägemisega nahk. Mida siis sööma peaks?

Kala ja linaseemned. Tüüpiline lääne dieet sisaldab liiga palju omega-6 rasvhappeid, aga tarbides rohkem omega-3 rasvhappeid, mida leidub rasvases kalalihas, pähklites, linaseemnetes ja muus sarnases, võib su nahale hoopis paremini mõjuda.

Roheline tee. Uuringud on leidnud, et roheline teeb võib aidata probleemset nahka ravida. Lisaks selle joomisele võid asetada ka rohelisse teesse kastetud marlit aknelistele nahaosadele 10-15 minutiks.

Austrid. Mitmed uuringud on kajastanud, et mineraalne tsink võib aknet ära hoida. Parim on seda ammutada toidust. Söö rohkem austreid või nisuivasid (näiteks salati sees) , vasika maksa, grillitud loomaliha, röstitud kõrvitsat ja kabatšoki õvi kuivatatud arbuusi seemneid.

Joo mahlasid. Puuviljad ja juurviljad aitavad looduslikul viisil aknet ravida. Paljud neist sisaldavad beetakaroteeni, mis aitab hoida tagasi rasu teket.

Probiootikumid. Ammu on tõestanud, et nad aitavad vähendada akne mõju. Lisa neid oma toidukordadele süües rohkem jogurtit, keefiri, hapukoort, tumedat šokolaadi, misosuppi ja hapukurke.

Allikas: Ann Marie Gianni