Foto: Shutterstock
Väike ringkäik kontoris kinnitab kurba tõde, et paljude meie lõunad mööduvad arvutiekraani romantilise kuma all, küürutades klaviatuuri kohal. Tere tulemast aldesko toitumise kultuuri!

Itaaliakeelsest sõnast alfresco tuletatud termin on kõike muud kui selle eelkäija, mis kirjeldab muretut söömist vabas õhus. Umbes kolmandik kontoritöötajate lõunatest mööduvad töölaua taga, millel aga puuduvad korraliku lõunatamise tunnusmärgid, mistõttu jääb eine poolikuks. Siin on mõned kasulikud nõuanded, kuidas oma töölaud lõunatunniks restoraniks ümber kehastada ning nautida igat suutäit!

Vaheta välja ühekordselt kasutatavad nõud ja söögiriistad. Miski ei lisa söögikorrale rohkem soliidsust kui korralik nuga ja kahvel. Hoia sahtlis endale meelepärase disainiga klaas, kruus ja taldrik. On teaduslikult tõestatud, et “päris” sööginõud muudavad eined nauditavamaks.

Kaunista laud elustaimega. Kui lõunaks parki või kohvikusse minna ei ole võimalik, loo hubane meeleolu kontoris ja hakka näiteks laua peal hoidma vähe hooldust vajavat potitaime.

Hoia laual veepudelit. Veega täidetud pudel või suurem klaas mõjub rahustavalt ja hoiab aega kokku, sest sa ei pea iga kord, kui klaas tühjaks saab, kööki minema. Tuju tõstmiseks võid selle joomiseks varuda särtsaka disainiga joogikõrsi.

Naudi maitseid. Leia sahtlis ruumi oliiviõli- ja palsamiäädikapudelile ja võid olla kindel, et iga salat on just sinu eelistuse järgi maitsestatud.

Head isu!

Allikas: Vogue