Karle Kloss Diane Von Furstenbergi moeetendusel New Yorgis. Scanpix
On üldteada, et modellidest teenivad moetööstuses enim just supermodellid – kas mäletad veel Linda Evangelistat, kes ütles 1990ndatel, et ei tule alla 10 000 dollari (8906 eurot) päevas isegi voodist välja? Kui palju maksab aga ühe supermodelli samm moelaval tänapäeval?

Uue uuringu järgi teenib modell Karlie Kloss sel kuul iga moelaval astutud sammu eest 265 eurot. Ühe moe-show eest, kus ta peab tegema umbes 30 sammu, teenib ta seega 7950 eurot. Karlie Kloss kuulub hetkel maailma nõutuimate modellide hulka, olles sel aastal kõndinud 22 moeetendusel ja teeninud nendega kokku üle 111 000 euro. Kui siia liita reklaamikampaaniad ja muud tööd, on tema selle aasta teenistuseks olnud peaaegu 2,5 miljonit eurot.

Samas teenivad uustulnukad mõistetavalt palju vähem kui juba supermodellistaatuse saavutanud tegijad. Vastavalt AAT (Association of Accounting Technicians) analüüsile on 17aastane Molly Blair sel aastal 48 moeetenduses osalemise eest (sh Alexander McQueen, Chaneli couture-show jt) teeninud üksnes 2340 eurot.

Molly Blair Prada moelaval.

Hoopis suuremad summad laekuvad aga nende modellide pangakontodele, kes osalevad reklaamikampaaniates – isegi need modellid, kel on töökogemust vähem kui aasta, võivad ühe kampaania eest teenida üle 20 000 euro.

Allikas: Marie Claire