Annie Spratt / Unsplash
Kliiniline psühholoog Ingrid Vachtel selgitab, kas kolleegide ebameeldiv käitumine võib olla nakkav või pole muretsemiseks põhjust.

“Lapseeas mõjutavad meie käitumist pere, lasteaed ja kool, aga ka siis mängib temperament oma rolli. Teismeeas soovime olla teiste moodi ja kuhugi kuuluda. Seetõttu mõjutavad eakaaslased meie käitumist. Täiskasvanueas, kui isiksus on juba välja kujunenud ja paljudel olemas üsna kindel minapilt, siis teiste käitumine ei “nakka”. Loomulikult aga mõjutavad meid elus ettetulevad raskused ning kui meil on paha tuju, siis käitume teistmoodi kui siis, kui kõik on enam-vähem korras.

Kolleegide halb käitumine võib mõjutada teadlikult reageerima teistmoodi kui tavaliselt, aga see ei tähenda, et meie loomus muutuks. “Ravi” on taas teadvustamine ja märkamine! Vahel teeme küll ettearvamatuid ja enda puhul mitte tavapäraseid asju, aga see on tingitud pigem välistest teguritest kui meie isiksuse muutumisest.”

LOE LISAKS: Miks ta selline s*tapea on? Kliiniline psühholoog selgitab, kuidas ebameeldiva inimesega üheskoos viisakalt eksisteerida