PA Pictures/Scanpix
Täna toimub aasta teine kuninglik ja suursugune pulm, kui printsess Eugenie abiellub oma kallima Jack Brooksbankiga. "Sa näed täiuslik välja," kostis mees altari ees, kui pruuti esimest korda nägi.

Abielludes kandis naine kuningannalt laenatud roheliste smaragdidega 1919. aastal valmistatud tiaarat ning sellega kokku sobivaid kõrvarõngaid, mille kinkis talle armastatu. Üllatuslikult ei kandnud Eugenie loori, aga see-eest hakkas silma uhke kleidisaba ja avatud seljaosa.

Naise otsus mitte loori kanda tuleneb ilmselt sellest, et panna rõhku kleidi avatud seljaosale. Nimelt soovis Eugenie näidata seljal olevat armi, mille ta sai operatsioonil 12aastasena – tegemist on märgiga, et ta on hakkama saanud füüsiliste ja emotsionaalsete väljakutsetega. Loor aga oleks selja ja armi ära katnud. Asjatundjate sõnul on valik ühtlasi ka igati modernne.

PA Pictures/Scanpix

Kes aga on imelise pruutkleidi autor? Pakuti küll moemaju nagu Erdem, Vivienne Westwood, Ralph & Russo, Stella McCartney, aga altari ette astus Eugenie St. George'i kabelis hoopis Peter Pilotto loomingus. Naine on moemaja suur fänn ning peab tõdema, et kleidi disain erineb selle varasemast loomingust. Kleidi kangas on loodud spetsiaalselt disaini jaoks ning seda kaunistavad Šotimaa takja motiivid.

PA Pictures/Scanpix

Kriitikud on kleidi kohta juba kiidusõnu avaldanud, sest see lummab kauni kaeluse ning pikkade käistega, mida täiendavad julged detailid. Volüümikas seelikuosa ja glamuurne disain sobib ideaalselt kokku Greville'i tiaara ja Charlotte Olympia kingadega.

Allikas: The Daily Mail ja Harper's Bazaar