Johanna Oden
Mis seisus on Eesti naiste näonahk? Milliseid ekstreemseid iluhooldusi on Reet enda nahal proovinud? Kui vanalt tegi ta esimese Botoxi süsti? Neid ja paljusid teisi iluküsimusi küsis tuntud jumestuskunstnikult Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helvik.

“Eesti naiste näonahk on järjest paremas olukorras. Võib öelda, et vahepeal oli täielik katastroof – turul oli väga palju erinevaid tooteid ja toodete koostisele ei pööratud väga tähelepanu. Inimesed töötlesid oma nahka üle. Sa ei pruugi kohe märgata, mis kosmeetika sinu nahaga teeb, aga kahju tuleb välja alles 10 või 15 aasta pärast, mil nahale ilmuvad pigmendilaigud, tekivad allergiad...” nendib Reet. “Olen näinud naisi vanuses 35-45, kelle nahaprobleemid on ilmselt tingitud kunagisest valest hooldusest. Aga nüüd tundub, et kõik väga teadlikud, kõigil on oma ilurutiin. Lausa lust on meiki teha, kui nahk on ilus ja võin öelda küll, et olukord on viimaste aastatega aina paranenud.”

Enda nahahooldusrutiinist rääkides avaldab Reet, et on astunud sammu lihtsuse poole. “Endise ilutoimetajana oli mul tohutu toodete arsenal, mida testida ja usun, et hooldasin näonahka üle – see hakkas kapriisseks muutuma, tekkisid akne ja muud nahahädad. Tagasi vaadates tean, et lisaks valele nahahooldusele mängisid selles rolli ka emotsionaalne tasakaalutus ja vale toitumine.”

Reet Härmat nimetab saates mitmeid oma lemmikbrändide tooteid, mida ta igapäevaselt kasutab. Praegu on tal pooleli C-vitamiini sisaldavate toodete kuur Eucerinilt. Seda brändi kiidab ta ka muidu: “Eucerini puhul võib olla kindel, et tooted on pikkade aastate jooksul põhjalikult testitud, kontrollitud ja need tõesti ka toimivad. Nad on oma nišis väga head. C-vitamiin on kasulik seespidiselt (eriti praegusel ajal!), aga see uuendab ja noorendab nahka, kindlasti soovitan kasutada nahahooldusvahendeid, mis sisaldavad C-vitamiini,” räägib naine.

Kuula edasi põnevast saatest!