Erakogu
Seekordses podcastis räägime fotokunstist ja sellest, kust võiks minna kunstilise foto piir. Kas telefoniga klõpsatud kaadrid, mis sotsiaalmeedias rokivad on ikka piisav kunst? Lisaks saame teada, kuidas erineb kaasaegne fotokunst traditsioonilisest ning miks võiks see huvi pakkuda ka tavainimesele tänavalt. Vestlust juhib Anne & Stiili veebijuht Meisi Volt ning külalisteks on Tallinna Fotokuu tegevjuht Kadri Laas ja kunstiline juht Laura Toots.

Mis on Tallinna Fotokuu, millest podcastis juttu? See on rahvusvaheline kaasaegse kunsti festival, mis kestab sel aastal kaks kuud vahemikus 06.09.–03.11.2019.

Fotokuu võtab lähtepunktiks fotograafia ja kaamerakultuuriga seotud arengud ning keskendub kunsti seostele protsessidega kaasaegses ühiskonnas, majanduses ja poliitikas. Programmis on nii suured rahvusvahelised grupinäitused Tallinna olulistes näitusepaikades kui ka väiksemad soolofookused galeriipindadel, filmiprogramm ning fotokunstimess.

Fotokuu oluliseks osaks on läbi aastate olnud haridus- ja publikuprogramm, mis toob välja seoseid erinevate näituste vahel, avab ja ka laiendab näitustel käsitletavaid teemasid. Veel viimaseid päevi on publikuprogrammi toetuseks käimas Hooandja kampaania, mis ootab fotohuviliste ja kunstisõprade hoogu.