Hinnatud pereterapeut ei välista, et kriisiaeg võib mõnele suhtele saatuslikuks saada, aga arvab, et inimestevahelised suhted suuremas plaanis pigem paranevad. Kuna karantiin sunnib pered koju, on vanematel laste jaoks lõpuks aega; paljude probleemide lahendamist ei ole enam võimalik edasi lükata - reageerida ja otsustada tuleb kohe.

Kui varem tähendas kodu väga paljudele paika, kuhu mindi peale pikka tööpäeva perega aega veetma ning puhkama-lõõgastuma, siis ühtäkki on kõik muutunud. Kodudes toimub nüüd sama, mis varem koolides, kontorites, lõunakohvikutes... aga ka näiteks trenni- ja teatrisaalides. Kodus ollakse ööpäevaringselt ja muidugi on kodus ka kogu pere.

Kuidas mõjub üleöö muutunud elukorraldus pere- ja paarisuhetele? Kuidas tagada igale pereliikmele ka piisavalt isiklikku aega? Mida teha, kui tunned, et lained löövad pea kohal kokku? Kuidas peretülide tase võimalikult madalal hoida? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab vastused psühholoog ja pereterapeut Roman Timofejev.

Roman Timofejev on 10aastase töökogemusega psühholoog ja pereterapeut. Ta on läbinud süsteemise pereteraapia väljaõppe Venemaal ning õppinud tunnetekeskset paariteraapiat rahvusvahelises ICEEFT (The International Centre For Exellence In Emotionally Focused Therapy) keskuses. Roman on ainuke sertifitseeritud EFT (Emotionally Focused Couple Therapy) terapeut Eestis.

2019. aastal ilmus tema sulest raamat “Sisemine tasakaal: kuidas iseendaks jäädes saavutada edu ja saada õnnelikuks”. Vaata lisa www.paariteraapia.ee.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!