Psühho- ja traumaterapeut ning kriisikonsultant Maire Riis ütleb, et mida kiiremini ja selgemalt uue režiimiga kohaneme, seda parem.

Ajal, kui paljud on oma tavarežiimidest välja kistud (kontor, lasteaed, kool), on kodus vaja luua uus kodukord, kus arvestatakse kõigiga. Kui kodus on väikesi lapsi, peaks terapeudi sõnul kindlasti sisse seada ka nn vaikse tunni, mil lapsed lähevad lõunaunne. Mida kiiremini uus režiim ja korrastatus luuakse, seda lihtsam hakkab olema. Riis soovitab teha enda ja perega ka kokkulepped, millal süüakse, töötatakse, liigutakse. See loob turvatunde ja kaotab ennustamatusetunde eesootava ees.

Võta aega ja kuula edasi!

Kuula siit ka vestluse esimest osa:

Traumaterapeut Maire Riis: rahunemine on praegusel ajal erakordselt oluline

Tahad aidata? Anna endast märku, kirjutades karin.lillemaa@ekspressmeedia.ee ja annestiil@annestiil.ee

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!