Foto: Vida Press
Maailma suurim luksuskaupu tootev kontsern LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton S.A, kellele kuuluvad kaubamärgid nagu Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy ja paljud teised, teatas, et hakkas seoses üleilmse pandeemiaga tootma suures koguses hüdroalkohoolseid geele.

Selleks on ümber korraldatud kolme Prantsuse parfüümitehase töö, kus siiani on toodetud maailma tippbrändide parfüüme ja teisi ilutooteid. Esialgu plaanitakse toota 12 tonni alkoholipõhist desinfitseerimisgeeli, mille kontsern toimetab tervishoiuasutustele tasuta. Esimesi tarneid on oodata juba homme.

See on LVMH panus oma koduriigi toetamiseks pandeemiaga võitlemisel. 15. märtsi andmetel oli koroonaviirusesse Prantsusmaal nakatunud 5420 ja surnud 127 inimest.

Allikas: Forbes

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!