Foto: Levi's
50 aastat tagasi esitles Levi’s® mudelit 70505, mis kannab nime Type III Trucker. Seda on kandnud kõik – rantšoomanikud, rokkstaarid, rekkajuhid ja mässumeelsed hipid. Kõige tuntum tagimudel on viimastel aastakümnetel arenenud ja täienenud, jäädes oma põhiolemuselt samaks - klassikaliseks ja cool'iks.

19. sajandi lõpus tutvustas Levi Strauss & Co teksajakki, nimetades seda teksapluusiks. Pluus oli eest trukkidega, tellitava randme ja esitaskutega. “Rekkajuhi” tagi oli revolutsiooniline, esindades traditsioonilist Ameerika töölisklassi, kes näeb elatise teenimise nimel rohkelt vaeva.

Aastakümnete jooksul arenes tagimudel edasi ning tootmises olid kolm erinevat mudelit (Type I, Type II ja Type III), millest viimane, 1960ndatel tutvustatud mudel osutus kõige populaarsemaks.

Jakk sai kuulsaks skandaalsel 1967. aasta "Armastuse Suvel", kui seda kandis ansambli The Beatles kitarrist George Harrison San Franciscos Haight-Ashburys. Tagi esindas noorte häält, autentset stiili ja häälekat eneseväljendust.

“Kui keegi räägib teksatagist, peab ta silmas Type III tagi, mille disainis Jack Lucier mudelinumbriga 70505. 90ndatel võeti lisaks kasutusele termin “trucker”,” on öelnud legendaarse teksabrändi peadisainer Jonathan Cheung. Selleks hooajaks on disainitud soojem, seest karvane tagi, mis sobib ideaalselt ka Eesti jahedatesse sügisõhtutesse.