Foto: Shutterstock
Uuskasutuskauplused on heaks kohaks, kus oma garderoobi soodsalt (ja põnevalt!) täiendada. Teise ringi kauplustes leidub rõivaid ja jalanõusid igale inimesele, olenemata vanusest või suurusest – valikus on nii argiseid igapäevariideid kui ka pidulikke kleite, kostüüme ja ülikondi. Kuidas aga võtta kaltsukakülastusest maksimum ja soetada just endale meelepäraseid esemed?

Koosta nimekiri soovitud esemetest (aga vaata ka teisi asju)

Tõenäoliselt on sul juba enne kauplusse minekut mõttes konkreetsed asjad, mida leida soovid – näiteks teksased, pluus või praktiline käekott. Kui koostad nimekirja, on lihtsam otsitavaid esemeid meeles pidada. Lisaks nimekirjas olevale viska aga pilk kindlasti peale ka muule kaubale – võid leida asju, mida enne nende nägemist tahta poleks osanudki ja mis juba homme võivad olla letilt läinud. Ükski päev pole kaltsukates samasugune – kaupa lisandub jooksvalt. Seega võivad eile valikus olnud laste uisud asenduda homme juba näiteks jalgrattaga või vastupidi.

Poodi minnes kanna neutraalseid lihtsasti vahetatavaid rõivaid

Kaltsukate laia valiku tõttu võid proovikabiini jõuda mitmel korral. Et rõivaste proovimine oleks kiire ja lihtne, pane selge lihtsasti eemaldatavad rõivad: näiteks on T-särgi äravõtmine üldjuhul hõlpsam kui triiksärgi lahtinööpimine ning lukuga jalanõude vahetamine kergem kui paelte sidumine.

Ära karda osta rõivaid, mis vajavad veidi kohendamist

Mõni rõivaese võib vajada natukene nokitsemist, näiteks nööbi vahetamist või säärte lühemaks tegemist. See ei pea aga olema põhjuseks, miks asi ostmata jätta, eriti kui see on muidu kvaliteetne ja hästi selga istub. Isegi kui sulle endal õmblustöödeks aega või mahti pole, saad lasta asja kuskil parajaks teha – ning lõpptulemus on tõenäoliselt ikka isikupärasem ja soodsam, kui samalaadse eseme uuena kauplusest soetamine.

Uuri, millal kaltsukad uue kauba välja panevad ja soodusmüüke teevad

Enamik second hand kaupluseid teeb soodusmüüke, mil osa või kõik esemed on tavapärasest soodsamad. Tihtipeale on soodusmüügid ajastatud just enne uue kauba saabumist, nii saavad keskused müügipinda vabastada, kliendid aga tavapärasest odavama hinnaga oste teha. Uuskasutuskeskuses on allahindlused iga kuu viimasel lahtioleku päeval ning uus kaup jõuab müügisaali iga kuu esimesel lahtioleku päeval. Siiski lisandub kaupa jooksvalt ka iga päev, seega tasub ka kuu keskel valikuga tutvumas käia.

Külasta rohkem kui ühte kaltsukat

Kuna paljudesse kaltsuaktesse on kasutatud rõivad ja jalanõud annetatud, pakuvad kõik erinevat kaupa. Kui sa ühest poest soovitud esemeid ei leia, külasta julgelt ka teisi kauplusi.

Allikas: Uuskasutuskeskus