Fotod: Laura Rohtlaan

Eelmisel nädalavahetusel näidati Pärnus Liivakaru lastemoepäeval moeetenduste ja pop-up-poodidega Eesti disainerite loomingut. Juba kolmandat aastat toimuv moepäev tõi suvepealinna kokku mitukümmend tegijat. Kohal olid ka moebrändid Skandinaaviast ja Prantsusmaalt ning mitmed uued sisustustoodete disainerid.

"Sel aastal oli Liivakarupäev õige eriline," ütleb korraldaja, stilist ja lastemoeblogija Kirsi Altjõe. "Esiteks oli kohal rekord arve moe- ja disainbrände ja pop-up-poode ning seekordne üritus kestis kaks päeva, varasema ühe asemel." Nende kahe päevaga ja kokku nelja moeetendusega tutvustati Eesti ja Skandinaavia moeloojate ja Prantsuse lastemoe lipulaeva Jacadi uusi kollektsioone. Pakuti ideid, kuidas sisustada lastetuba ning näidati kui ilus, kvaliteetne ja põnev on Eesti lastemood. Kohal oli ka poekett KidzOne oma koolirõivastega.

"Kokku oli meil seekord üle paarikümne väikese modelli, kes näitasid kokku 54 rõivakomplekti. Usun, et igaüks leidis siit inspiratsiooni, kui omanäoliselt ja lahedalt saab lapsi riidesse panna ja taaskord sai kinnitust, et Eesti lastemood pakub väga korralikku alternatiivi suurtele moehiidudele."

Liivakaru lastemoepäev on omalaadne üritus kogu Baltikumis – teist sellist ainult lastemoodi ja -disaini tutvustavat üritust pole. "Tahaks eriti tänada meie toetajaid, kelleta nii suur üritus ei saaks toimuda. Suured kummardused teile kaubanduskeskus Port Artur, magusalooja Kalev ja Pärnu linn. Ning täname Rannahotelli, kes meid juba teist aastat lahkelt võõrustas."

Vaata fotosid: