Scanpix Scanpix
Pariisis asuv kaubanduskeskuse Colette, mida peetakse tänaseni üheks moemaailma tähtsaimaks poeks, sulgeb 2017.aasta detsembrikuus uksed. Unikaalne kontsept butiik on näiteks ainus, mida Karl Lagerfeld enda sõnul külastab.

Mitmed moemaailmaga lähedalt seotud inimesed on öelnud, et poe sulgemine tähendab ühe ajastu lõppu. Moemeka stiilikeskus avas uksed märtsis 1997. Selle rajaja, Colette Rousseaux, kes elab tänini poe kohal asuvas korteris, on igapäevase juhtimise juba mõnda aega tagasi andnud oma tütrele Sarah Andelmanile, kes uudist ka oma Instagramis teatas. Fotol võib näha Colette'ile omapärast sinist. Sama tooni on ka kaupluse signatuurkotid.

Foto: ekraanitõmmis Instagramist

Colette'i peetakse kõikide moetippude oluliseks kohtumispaigaks ning mõne moetoimetaja, modelli või disaineri leiab sealt eest pea alati. Chaneli peadisainer Karl Lagerfeld on öelnud, et külastab vaid Colette'i, kuna nemad müüvad unikaalseid asju, mida kusagilt mujalt ei leia.

Uudis sulgemisest tuleb kogu moemaailmale väga suure üllatusena. Colette on tuntud oma ekstravagantsete koostööde poolest ning alles selle aasta juunikuus sai see taas palju tähelepanu, kui müügile jõudsid esemed, mis loodud koostöös brändiga Balenciaga. Kollektsiooni kuulusid isegi kruusid ja tulemasinad. Veel enne sulgemist on plaanis koostööprojektid teiste tuntud moemajadega nagu Sacai, Chanel ja Saint Laurent.

Kaupluse poolt välja antud pressiteates seisab, et kõik head asjad peavad kord lõppema ning Colette Rousseaux sooviks lõpuks aja maha võtta ning puhata. "Colette aga ei eksisteeri ilma Colette'ita," sõnasid brändi esindajad. Spekuleeritakse, et mingil määral võib nende tegevus siiski jätkuda veebis. Selle aasta märtsis rääkis loovdirektor Andelman meediale, et Pariisi tulevate turistide arvu vähenemine pärast 2015.aasta terrorirünnakut on ka nende sissetulekut mõjutanud, kuid koduleht kasvab jätkuvalt jõudsalt.

Räägitakse ka, et Colette'i viimaseks jääv koostööpartner Saint Laurent võtab nende ruumid üle. Bränd on öelnud: "Meil oleks suur au, kui sellise ajaloo ja nimega bränd, kes on ka meie heaks koostööpartneriks, meie aadressi endale võtaks." Välistatud pole ka see, et praegused Colette'i töötajad samuti Saint Laurent's jätkavad.

Allikas: The Guardian