Kuvatõmmis Instagramist / @chiaraferragni
Chiara Ferragni on rahvusvaheliselt tuntud blogija, kelle ajakiri Forbes on nimetanud lausa moemaailma kõige võimsamaks mõjuisikuks. Chiara, kellel on Instagramis 18,7 miljonit fänni, kutsub jälgijaid Instagramis üles koroonaviirusesse tõsiselt suhtuma ja tunnistab, et olukord Itaalias on halb.

"See postitus on mõeldud kõigile mu välismaa jälgijatele (70% minu 18,7 miljonist jälgijast), kes ilmselgelt ei mõista Itaalia praeguse olukorra tõsidust: SEE ON HALB. Meil on rohkem kui 10 000 juhtumit, rohkem kui 600 surma ja rohkem kui 5000 inimest, kes viibivad tõsises seisundis haiglaravil. Haiglad ei ole nendeks juhtumiteks valmis ja arstid ning õed teevad kõik, mis suudavad, et aidata nii paljusid, kui vähegi võimalik, aga kui nakatanute arv ei vähene, peavad nad hakkama patsiente valima selle põhjal, kui vanad nad on ja milline on nende ellujäämistõenäosus.

Alustasime koos Fedeziga esmaspäeval raha kogumist, et aidata Milano haiglat ja kogusime rohkem kui 3,6 miljonit eurot. Õnneks hakkasid ka paljud teised inimesed haiglate jaoks raha koguma, aga teha on veel palju. Riik otsustas kõik itaallased lukustada kodudesse kuni 3. aprillini, et ennetada viiruse levikut ja vältida kogu süsteemi ja haiglate kokku varisemist. Me elame kõik praegu karantiinis, nagu mõned Hiina linnad elasid möödunud kuul. Nii et palun teil tõsta teadlikkust ja aru saada, et see ei ole tavaline gripp, vaid meile kõigile palju ohtlikum: JÄÄGE SISERUUMIDESSE nii palju, kui sellel kriitilisel ajal võimalik. Ja kui saate, paluge ka teistel olla hoolikad ja aidake Itaalia haiglaid."

Chiara postitus on fännidelt palju vastukaja pälvinud ning ollakse üksmeelel, et kui kõik suhtuksid viirusesse tõsiselt, oleks selle levikut võimalik pärssida.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!