Foto: PPE/SIPA/Scanpix
Sussexi hertsoginna Meghan Markle kandis Lõuna-Aafrikas kuninglikul tuuril viibides kaelas 450 Briti naela maksvat "kurjuse silma" ripatsit, et kaitsta oma poega ja abikaasat kadedate pilkude ja kurjuse eest, vahendab The Sun.

38aastane Meghan kandis seda ehtekunstniku Alemdara poolt disainitud kaelaehet kaelas eelmise nädala esmaspäeval Cape Townis viibides ja disaineri kodulehelt võib lugeda, et türklaste legendi kohaselt kaitseb kurjuse silm kandjat kadeduse eest, tagades ühtlasi õnneliku elu. Lisaks aitab ripats Meghanil hoida eemal negatiivsed mõtted ja energia.

Muide, see pole ka esimene kord, kui Meghan seda sümbolit on kandnud. Tema sõrmes säras detsembrikuus ka kurjuse silmaga kuldne sõrmus ja seda vahetult peale seda, kui tema isa oli esmakordselt maininud, et tütar on ta oma elust eemale tõuganud. Sõrmusel oli käe sümbol, millel pihus silm ja see kaitsvat kandjat pahatahtlike pilkude eest.

Tundub, et Meghan kasutabki ehteid kui viisi jagada maailmaga peidetud sõnumeid. Vahetult enne, kui paar avalikustas maailmale oma suhtestaatuse, postitas ta Instagrami pildi, kus ta kandis prints Harry’ga identset sini-valget käeehet ja hiljem pildistati teda kandmas kaelas keed, mida kaunistasid tähed “H” ja “M”.