Vida Press Vida Press
Kui Kim Kardashian lisas lihavõttepühade ajal Instagrami perepildi, hakkasid nii mitmedki tähelepanelikud fännid uurima, kas Kanye West on oma signatuuriks kujunenud Yeezy vabaajajalatsid hoopis kontsade vastu vahetanud? Kas tegemist on salaja tõusva trendiga?

Nimelt kandis Kanye saapaid, millel oli vägagi silmapaistev lai konts. Kuigi taolised saapad on meestemoodi alati kuulunud, hakkasid sotsiaalmeedia kasutajad siiski mõtteid jagama, kas neid võib ikka kontsadeks pidada ning kas Kanye on järjekordselt algatamas uut ülemaailmset trendi. Ka võrdlemisi madala kontsa kandmine nõuab mehelt julgust, kuid lisab ka juba üüratule enesekindlusele (jah, me mõtleme Kanyet) suure annuse võimekust juurde. Kontsad sunnivad ju iseenesest oma keha sirgemalt hoidma, muutes rühi sihvakamaks.

Foto: Instagram/Kim Kardashian

Kontsades mehed ei ole tegelikkuses uudne nähtus. Sel fenomenil on ajalooline, isegi kuninglik taust. Ühed esimesed mehed, kes kontsadega kingi kandsid, olid 16.sajandi Pärsia ratsutajad, kelle puhul konts oli puhtalt praktiline, aidates jalgu paremini sadula küljes hoida. Sealt rändas kontsatrend Lääne-Euroopasse, kus võtsid selle omaks aristokraadid, rõhutades suursugust rikkust ja ebapraktilisust. Levinud oli teadmine, et mida kõrgem on mehe konts ja värisevam tema kõnd, seda jõukam ta on. Üheks tuntuimaks kuninglikuks kontsakandjaks oli kuningas Louis XIV. Ta kehtestas isegi reegli, et vaid tema valitsuse liikmed võivad kanda punast värvi kingi. 18.sajandil aga hakkas see trend välja surema ning kontsad jäid enam naiste pärusmaaks.

Maison the Faux. Foto: Vida Press

Tänapäeval on kontsades meeste moemaaniat taaselustanud aga muusikud nagu David Bowie, Rick James ning Prince. Ka moelavadel on olnud näha isegi ekstravakantseid meeste kontsakingi nagu on tõestanud brändid Hood By Air ning Maison the Faux. Tuleb aga välja, et Kanye West pole tänapäeva staaridest ainus, kes on valmis kontsad jalga panema. Oma julge rõivavaliku ja kingade poolest on tuntud muusik Harry Styles ning ka Justin Bieberit on sarnastes kingades nähtud. Kitsad teksad või ülikond ja kontsad on justkui kokku loodud, eks?

Harry Styles. Fotod: Vida Press

Allikas: Vogue