Britain Royal Baby Foto: Kirsty Wigglesworth, AP
23.aprilli lõunal sünnitas Cambridge’i hertsoginna Catherine oma kolmanda lapse. Prints Williami ja hertsoginna perekonda lisandus väike prints. Kõigest mõned tunnid hiljem, Eesti aja järgi kell 19.53 näitasid nad uut ilmakodanikku ka maailmale.

Cambridge’i hertsoginna lahkus beebiga koju Kensingtoni paleesse kõigest seitse tundi pärast lapse ilmale toomist. Miks lahkus naine haiglast nii vara? Selgub, et Suurbritannias ei ole see sugugi ebaharilik. Kui USAs on emakssaanud haiglas kaks päeva, enne kui koju lahkuvad, siis britid on haiglas keskmiselt poolteist päeva. Väljaande The Guardian sõnul on see kõige lühem aeg majanduslikult heal järjel riikide seas.

Catherine veetis öö haiglas 2013.aastal pärast pints George ilmale toomist ning lahkus vähem kui 10 tundi pärast Charlotte sündimist 2015.aastal.

Britain Royal Baby
Foto: Kirsty Wigglesworth, AP

"Aeg, kui kauaks naine haiglasse jääb, oleneb nende vajadustest," ütleb Louise Silverton, ämmaemandate kolledži juht. "Ämmaemandad peavad tegema kindlaks, kas naised on valmis koju minema," ütleb Silverton, et kui naisel on kodus kõik vajalik sünnitusjärgseks perioodiks olemas ja tema tervis on hea, siis on ta valmis 5-6 tundi pärast lapse ilmale toomist koju minema.

Teine põhjus, miks hertsoginna kauaks haiglasse ei jää, on pöörasus, mida tema kohalolek tekitab. Fännid jäävad haigla ümber lausa nädalateks laagrisse. Catherine ei ole siiski ainus naine, kes seal haiglas sünnitab, seega sagimine ja lärm on teiste jaoks koormav.

Kensingtoni palees on vajaminev abi kõigest telefonikõne kaugusel ning tema meedikute meeskond on kindlasti valvel juhuks, kui tema või pisiprints peaks midagi vajama.

Allikas: Health.com