MARGIT JÕGGER Foto: Ardo Kaljuvee, Ajakirjade Kirjastus/Kroonika
Eesti tuntumaid modelle esindava modelliagentuuri omanik Margit Jõgger tunnistab Eesti Ekspressile antud intervjuus, et peale koroonakriisi on moemaailmas väga palju muutunud ja need muudatused on tema sõnul head.

“Kui ma nüüd tagantjärele mõtlen ja vaatan tagasi möödunud või isegi ülemöödunud aastale, siis kogu see moemaailma tempo oli muutunud hüsteeriliseks,” tõdeb Jõgger. “Modelle tarniti peale meeletutes kogustes ja see muutis pildi niivõrd kirjuks, et ma ütlesin juba ammu: nii see edasi kesta ei saa, muutus peab tulema.

Casting director’id kogu aeg nõudsid uusi nägusid, muudkui uued, uued, uued… Ja igas sõus olidki alati uued näod, sa ei tundnud kedagi. Nad tegid ühe sõu ja kadusid. Minu meelest just selline kiirtarbimine ja hullumeelne tormamine viisidki selle pandeemiani — üle maailma käis tohutu tormamine. Tundub, kuidas ülevalt poolt pandi paika, et see üleliigne tormamine peab lõppema. Inimesele anti võimalus korraks maha istuda ja mõelda, mis on elus õiged ja olulised asjad."

Loe pikemat intervjuud Eesti Ekspressist.