Scanpix
Oma panusest viiruse vastu võitlemisel on teada andnud nii luksuskaupu tootev kontsern LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton S.A kui ka ilukaubamärk L'Oreal. Eile teatas ka kiirmoebrändi Zara omanik Inditex grupp, et nad asuvad kriisi vastu võitlema.

Inditex grupp, mille peakontor asub Hispaanias Galicias, teeb koostööd Hispaania valitsusega, võimaldades kasutada oma tehaseid ja logistikatiimi, et toota näomaske Hispaania patsientidele ja meditsiinitöötajatele.

Inditex on juba annetanud 10 000 näomaski ja oodatakse, et selle nädala lõpuks suudavad nad panustada 300 000 maskiga. Kaitsvad näomaskid on hetkel tervishoiutöötajate vajadus number üks.

Lisaks näomaskide tootmisele teeb ettevõtte pingutusi sobiliku kanga leidmiseks, et tekiks võimalus panustada haiglariiete tootmisesse.

Allikas: Vogue

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!