“Chiara Ferragni – avaldamata postitus” MoeKunstiKino
Juba oktoobrikuu alguses toimub kinodes Sõprus ja Elektriteater taas moefilmide festival MoeKunstiKino, mille raames saab nautida värskeid moeteemalisi dokumentaalfilme.

“MoeKunstiKino filmide peategelasteks on end moeajalukku jäädvustanud persoonid: moeloojad, fotograafid või muul viisil moevaldkonna mõjutajad,” tutvustab festivali looja Helen Saluveer. “Nimed nagu Jean Paul Gaultier, Coco Chanel, Halston, Bill Cunningham ja Peter Lindbergh peaksid olema tuttavad igale moehuvilisele, noored on aga kahtlemata kursis maailma populaarseima moemõjutaja Chiara Ferragni uskumatu tähelennuga.”

“Peter Lindbergh – naiste lood”
MoeKunstiKino

MoeKunstiKino programmi kuulub 9 dokumentaalfilmi, teiste hulgas näiteks “Halston”, “Bill Cunninghami ajastu”, “Coco Chaneli lahingud”, “Chiara Ferragni – avaldamata postitus”, “Jean Paul Gaultier tööpostil” ning “Peter Lindbergh – naiste lood”. Filmidele teevad sissejuhatuse kohalikud moeeksperdid Piret Ilves, Anu Merila, Liisi Eesmaa jt.

“Coco Chaneli lahingud”
MoeKunstiKino

MoeKunstiKino üheks eesmärgiks on lisaks rahvusvahelise moemaailma tutvustamisele ka kodumaise moeloomingu esile tõstmine, seetõttu saab selgi aastal enne dokumentaalfilmide linastusi vaadata videograaf Getter Kuusmaa loodud mini-moefilme Eesti disaineritest ja brändidest.

“Halston”
MoeKunstiKino

MoeKunstiKino filmiseansid toimuvad 3.-9. oktoobrini Tallinnas kinos Sõprus, mitmed seansid ka Tartu Elektriteatris. Lisainfo filmide ja programmi kohta on veebilehel SIIN. Filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega.

MoeKunstiKino piletid on müügil kino Sõprus kassas ja veebilehel, Tartu seansside piletid Tartu Elektriteatri kassas ja veebilehel.

Koostöös Rahva Raamatuga on filmide juurde valitud ka teemakohased raamatud, millega saab tutvuda festivaliperioodil Viru Keskuse kaupluses.