Fotod: Riina Varol
Tallinna Teletorni taevatasandil näidatakse Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite ebamaiseid vorme, mis materialiseerusid tunnustatud moekunstniku Liisi Eesmaa juhendatud kursusel.

“Minu eesmärgiks oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire. Ma soovisin, et nad hullaksid ideedega ja katsetaksid materjalidega ning ehitaksid objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See on noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne praktilise moedisaini maailma sukeldumist,” selgitab Liisi Eesmaa ülesande püstitust.

Näitus “Ebamaine” on post-apokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed materjalid, tumedad fantaasiad, sõjakad vormid, küber-punk ja igatsus kosmose ning igavese elu järele. 12 EKA moetudengit ja kaks intesiivset nädalat koolimajas sadade meetrite plastiktorude- ja jäätmetega unetuna vääneldes – nii sündiski robustsest ja jonnakast algmaterjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid.

Liisi Eesmaa kursus on jätk moedisaini osakonna vormikatsetuste seerias, kus tudengitel on võimalus sirutada oma fantaasia piire ebatraditsioonilistes materjalides. Varasemalt on Marit Ilisoni juhendamisel toimunud ideevormi kursused nii puidu, paberi, taaskasutustekstiili jm materjalidega. “Ebamaine” on juba teine moedisaini eksperimentaalvormi näitus Teletornis. Vormidel aitas realiseeruda Pipelife.

“Ebamaine” vormide autorid:

Karolina Janulevičiūtė
Mari-Ly Kapp
Kertu Kivisik
Kaia Kuusmann
Renata Lensment
Sandra Luks
Sirli Pohlak
Pamela Põld
Kerttu Reinmaa
Eliise Saar
Elisabetta Silvestri
Aleksandra Tšusovljanova

Näitus jääb avatuks 5. juunini.