Koalitsioonikõneluste jätkamine 15.03.2019 Foto: Andres Putting
Poliitikud Mart Helme, Martin Helme ja Henn Põlluaas saabusid täna Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelustele, peas kaabud. Kas mehed edastavad sellega mingisugust sõnumit?

Kaabud pärinevad 19. sajandist, kui meeste mood muutus pisut lihtsamaks ja silinderkübara kõrvale tuli laiaääreline peakate. Komme sellist peakatet kanda oli populaarne ka eestlaste seas, kui talurahvas vildist kaabut koos kampsunit meenutava jaki ja pikk-kuuega kandsid. Omal ajal oli kaabu kandmine ka elegantsi ja väärikuse tunnus, kuid mida edastab peakatte kandja tänapäeval?

"Seda võrdleks imago loomisele popmuusika maailmas," ütleb Anne & Stiili moetoimetaja Karolin Kuusik. "Paljudel artistidel on mingisugune oma tunnusasi, mida nad kannavad. Ja kui keegi kannab pidevalt mingit asja, siis ta mitteametlikult monopoliseerib selle ja kui keegi teine tahab seda kanda, siis saab süüdistuse, et miks sa tahad kellegi moodi olla. Samuti näitab see moe võimalikku võimu ja mõju – selle abil on võimalik brändida ja müüa, millest ka need kaabud on ilmselt ajendatud," selgitab Kuusik.

Koalitsioonikõneluste jätkamine 15.03.2019
Foto: Andres Putting

Imagoloogilises mõttes mõjuvad moetoimetaja sõnul meeste kaabud kuidagi salapäraselt ja mõjukalt: "Kindlasti on see neil hästi läbimõeldud samm," kommenteerib Kuusik.

Peab tõdema, et Helmed on kaabusid kandnud juba mitmeid aastaid ning sobitanud peakatte kokku šiki mantliga.