PA/Julian Simmonds/The Daily Telegraph/Scanpix
Ühendkuningriik kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks inimestele väga ranged piirangud, mille kohaselt on neil luba kodust vaid neljal põhjusel lahkuda. Omamoodi kehtivad need piirangud ka kuninganna Elizabethile, kes oma kõrge vanuse tõttu kuulub riskirühma ja peab oma tervise eest seetõttu ekstra hoolt kandma.

Nii ongi kuninganna pandeemia ajaks kolinud oma abikaasa, prints Philipiga Windsori lossi ja muutnud ajutiselt ka oma tavapärast graafikut, et koroonaviruse levikut takistada. Lähiajal on The Telegraphi sõnul oodata ka kuninganna pöördumist, et britte sel raskel ajal heade sõnadega toetada.

Väljaande sõnul on kuninganna sarnaselt paljude inimeste vanavanematele õppinud viimasel ajal ka tänapäevast tehnoloogiat paremini tundma ning suhtleb oma sõprade ja pereliikmetega läbi Skype’i ja FaceTime’i rakenduste.

Möödunud nädalal pöördus kuninganna Elizabeth II ka läbi sotsiaalmeedia rahva poole, et levitada infot sotsiaalse iselatsiooni vajalikkuse kohta. “Meil kõigil on palutud muuta suurema üldsuse nimel oma tavapäraseid rutiine ja elumustreid, eriti selleks, et kaitsta meie seas elavaid kõige haavatavamaid inimesi,” kirjutas kuninganna.

Lisaks vihjas ta juba selles kirjas, et kasutab agaralt Skype’i ja FaceTime’i: “Paljud peavad leidma uusi viise, kuidas teineteisega ühenduses olla ja teha kindlaks, et meie lähedased on terved. Ma olen kindel, et me saame selle väljakutsega hakkama.”

Allikas: Harper’s BAZAAR