Logan Nolin / Unsplash
Täna on taimed kodu kujundamisel pea sama suure tähtsusega kui voodi või söögilaud. Kui hea mõte on aga taimed magamistuppa panna?

Hoolimata sellest, et taimed ju puhastavad õhku ja tunduvad sellepärast magamistuppa sobivat, leidub mitmeid feng shui raamatuid, mis väidavad, et hea une nimel on parem, kui taimed jäävad teistesse ruumidesse.

Feng shui on tuhandeid aastaid vanu Hiina ruumikorralduse meetod, mille eesmärk on luua harmoonia inimese ja teda ümbritseva ruumi vahel.

Eestis feng shui teenuseid pakkuv Siret Seeder ütleb kommentaariks, et tegelikult ei ole feng shuis kindlaid piire, mis on hea ja mis halb, vaid pigem kirjeldatakse energiate omadusi ning energiate mõju teatud ruumidele ja olukordadele. "Taimed ja inimesed kasutavad oma eluks sarnast energiat ja kui magamistuba on taimi täis, ei saa inimene magades (ehk teisisõnu taastudes) piisavalt palju talle vajalikku energiat kätte," selgitab Seeder.

"On selline reegel, et mida väiksem on taime leht, seda enam sobib see taim magamistuppa. Eriti soositud on sõnajalg, aspar ja kaktus," täpsustab naine. Kaktuse puhul oleks eriti hea, kui tegemist on õitsva taimega. Kindlasti ei tohiks aga liialdada.