Kai Laidla (fotol paremal) FIBIT
Juba käesoleva nädala reedel algab Viru Keskuses traditsiooniline moesündmus FIBIT (Fashion Is Back In Tallinn), mis kahe päeva vältel toob publikuni valitud Eesti moe- ja elustiiliblogijate nägemuse sügistalvisest stiilist ja moe-lounge’i esinema palju stiilseid esinejaid. Laupäeval Viru Keskuse aatriumis asuva moe-lounge’i üheks külaliseks on kvaliteetparfümeeria ja -kosmeetika võlumaailma Créme de la Créme’i tippspetsialist Kai Laidla.

„Parfüümide taustalood on tihedalt läbipõimunud maalikunstist, kirjandusest, ajaloolistest isikutest ja sündmustest ning kuna kvaliteetparfümeeria maailm on ennekõike eetiline ja esteetiline, kasutatakse parfüümides ka kõige kvaliteetsemaid komponente,“ tutvustab Kai Laidla.

Mis puutub aga parfüümimaailma müütidesse ja väitesse, et parfüüm sobib meile siis, kui me seda ise enda peal ei tunne, siis seda on Laidla kiire ümber lükkama. „Parfüüm on nähtamatu kunst ning meelelahutuslik kaaslane – kuidas me seda naudime, kui me seda enda peal ei tunne?“ küsib Laidla.

Kui rääkida parfüümimaailma tulevikust, siis on Kai Laidla sõnul ees ootamas palju põnevat. Üheks novaatorlikuks sammuks selles valdkonnas on kindlasti end inimkeha arhitektiks nimetava kunstniku Lucy McRae’i ja sünteetilise bioloogi Sheref Mansy’i projekt Swallowable Parfum®. „See projekt on kindlasti jälgimist vääriv, kuna tegemist on seeditava parfüümikapsliga,“ tekitab Laidla põnevust.

Rohkem infot sellest põnevast projektist, parfüümimaailma suurimatest saladustest ja muust põnevast kuuleb juba põhjalikumalt FIBITi teisel päeval, laupäeval kell 15.00 Viru Keskuse aatriumis.