Scanpix / AP
Kes kandis kuulsaks Jimmy Choo kingad? Ei, see polnud sarjas "Seks ja linn" seigelnud stiiliprintsess Carrie Bradshaw. See oli hoopis Walesi printsess Diana, kes jäi Jimmy Choo kingadele truuks kuni surmani. Kuidas aga mõjutas tema kontsade kõrgust abielu prints Charlesiga ja hilisem lahutus?

Kui Jimmy Choolt kord päriti, kui palju kingi ta spetsiaalselt printsess Diana jaoks valmistas, vastas too, et ta on ammu järje kaotanud. Tõepoolest, Diana tellis Jimmy Choolt endale pea igat värvi kingi, mis sobisid erinevate kostüümidega. Kuid printsessi kingad reetsid põneva seiga - nimelt tema suhteseisu prints Charlesiga.

Kui Diana oma esimesed kingad Jimmy Choolt tellis, ei tohtinud nende konts olla kõrgem, kui viis sentimeetrit. Nimelt oli Diana sama kasvu kui prints Charles - 1,78 cm pikk. Tema kohta on sageli öeldud, et ta on üks väheseid naisi, kes ei peljanud olla pikk ja kandis oma pika kasvu uhkusega välja.

Kogu abielu vältel kandis Diana kingi, mille konts oli täpselt viis sentimeetrit. Kuid pärast printsist lahku kolimist ja lahutust hakkasid kontsad aina kõrgemaks minema. Jimmy Choo rääkis, kuidas Diana teatas, et soovib olla pikem, kui enamik mehi. See tal ka õnnestus, sest pärast lahutust tellis ta vastuvõttude tarvis kingad, millel oli 10 cm kõrged kontsad.

Scanpix/ TopFoto

Diana viimane tellimus Jimmy Choolt olid šampanja tooni kingad, kuid need ei jõudnud mitte kunagi temani, sest printsess hukkus aastal 1997 autoõnnetuses. Jimmy Choo müüs oma firma aastal 2001. Ta on öelnud, et printsessi mõju tema firmale oli fenomenaalne ja ta ei unusta iial nii ainulaadset koostööd.