Eesti esimese 3d ehete kollektsiooni esitlus Foto: Harry Tiits
Räppar Beebilõust ehk Andrus Elbing lõi käed Goldtime ja noorte ettevõtjatega, et osaleda 3D prinditud ehtebrändi nimega „Eesti 3D Ehe“ turule toomises. Nüüd saavad ka räppmuusika fännid omale soetada hõbeehted, mis annavad edasi näiteks Beebilõusta, Aropi või Genka loomingut muusikas. Anne & Stiil uuris tutvustusüritusel lähemalt, kuidas Beebilõustal hetkel läheb ja mis teoksil!

Beebilõusta sõnul tuli ehtekunst temani ise: "Mul ei ole üldse mingit merchi, mõtlesin, et miks mitte, sest see on selline eriline asi," räägib muusik Annele & Stiilile. "Mõtlesime paar asja välja, näiteks ägedad kaelaehted. Ma olin sellega nõus, sest alati saab uue asja välja mõelda ja printeri tööle panna ja nii palju neid teha kui vaja." Ehte loomisele andis räppar tegijatele üsna vabad käed: "Ma ise mingi ehtekunstnik ei ole, las olla. Kaelaehte tunneb lihtsalt ära – tegemist on särgi kujutisega, mis mul oli seljas 4. veebruari lõunapaiku ühte poodi sisenedes. Üks on veel kaelas rippuv matšeete."

Eesti esimese 3d ehete kollektsiooni esitlus
Foto: Harry Tiits

Beebilõust ise ehteid väga ei kanna ja edevaks meheks end ei pea. "Ma olen ehteid kandnud, aga kipun neid ära kaotama." Oma kommentaare ja nõuandeid annab sel alal pigem kallim Ingrid Mänd. "Ta võtab riideid ära pigem," teatab räppar naerdes. Ise võib mees täiesti suvaliste riietega käia, sest on üsna ükskõik, mis selga läheb. "Eks ma suunan jah, aga tal ei ole endal ka väga halb maitse," kommenteerib Ingrid oma kallima maitseelistusi.

Uurisime Beebilõusta käest, mis on riideese, mis talle üldse ei meeldi, aga naised kanda armastavad. "Karvane vest," teatab mees pikalt mõtlemata, et varrukateta karvased kasukad pole tema maitse.

Eesti esimese 3d ehete kollektsiooni esitlus
Foto: Harry Tiits

Hetkel nokitseb Beebilõust värske muusika kallal ja tahaks uue albumi valmis saada. "Mingi hetk võib katus jälle ära sõita, ega ma ei tea," lisab räppar, et elab muidu hetkel tagasihoidlikumat elustiili, kui varem. "Ütleme nii, et mingid asjad on paika loksunud."

Suhtes peab mehe sõnul saama actionit. "Koos peab saama mingisuguseid hulluseid teha," teab Beebilõust hea suhte saladust. "Jah, see peab olema koos, mitte nii, et üks teeb kuskil salaja," on Ingrid nõus. "Minuarust see jutt, et vastandid tõmbuvad, on jumala vale. Peab ikka ühesugused olema."

Andruse jaoks on tähtis ka see, et kaaslane ei püüa teist muuta. "Inimene peab ise tahtma muutuda ja seda koos teisega. Nii ongi! Kui sa vastu tahtmist teed midagi, siis on kohe jama."