Theresa May ja Philip May. Theresa käevõru kuulus ilmselt varem Margaret Thatcherile. Scanpix/ Zuma Press
Tähelepanelikud vaatlejad märkasid kolmapäeval ametist lahkunud Briti peaministri randmel käevõru, mis suure tõenäosusega kuulus varem Margaret Thatcherile. Kullast kividega käevõru kinkis 60ndatel aastatel legendaarsele Briti peaministrile Margaret Thatcherile tema abikaasa Denis.

Thatcher, keda tunti nimel all Raudne Leedi, sai esimeseks Briti naispeaministriks aastal 1979. Läbi oma ametiaja kandis Thatcher olulistel kohtumistel kullast kividega käevõru, mis läks selle aasta alguses Christies oksjonil enampakkumisele. Kuigi esialgu ennustati, et käevõru hind kerkib 2500 naelani, läks oksjonil tegelikkuses tõeliseks „sõjaks” ja käevõru müüdi salapärasele ostjale hinnaga 40 000 naela.

Suure tõenäosusega ostis käevõru Briti peaminister Theresa May, sest tema randmel nähtu on identne Margaret Thatcheri aksessuaariga. Thatcher kandis käevõru paremal randmel ja see on jäänud paljudele fotodele, kus peaminister kätleb selliseid mõjukaid poliitikui nagu Mihhail Gorbatšov, Nelson Mandela ja paljud teised.

The Sun spekuleeris, et Theresa May võis Thatcheri käevõrust ka koopia teha, kuid seda peetakse väga ebatõenäoliseks ja odavaks sammuks. Pigem näitas kolm aastat peaministrina töötanud May, et just tema on hinnalise käevõru uus omanik.