Foto: Scanpix
Mis puudutab juustesse ja sporti, kehtib üldreegel – mida tugevamini kinni, seda parem. Ilmselt tead isegi, et vastasel juhul võivad juuksed ebameeldivalt silma peale langeda või tüütult keha külge kleepuda.

Kui spordiharrastaja puhul on oluline, et juuksed oleksid lihtsalt “eest ära” ning piisab sellest, kui need näiteks lihtsasse hobusesabasse kinnitada, siis tippsportlaste puhul on asi veidi keerulisem. Muidugi, tähtsaim on sportlase vorm ja soorituse tase, kuid… võistlemise ajal filmivad teda mitmed kaamerad. See omakorda tähendab, et sportlast vaatavad miljonid silmapaarid üle terve maailma.

Üks levinumaid pikajuukseliste sportlaste lemmiksoenguid on tugev krunn, mille puhul on kõik juuksed kuklale kokku kogutud. Samuti eelistavad paljud (mitte väga pikkade) juustega sportlased lihtsat hobusesaba. Kestvatel Rio olümpiamängudel kannavad paljud sportlased aga just seda soengut – hobusesabast punutud patsi. Kui pats on punutud tugevalt, hoiab see juukseid kindlalt koos ja on samal ajal ka ilus vaadata, kas pole?

USA rannavõrkpallur Kerri Walsh Jennings.


Hiina jalgpallur Zhao Lina.


Kanada rannavõrkpallurid Sarah Pavan ja Heather Bansley.


Inglismaa jalgrattur Elizabeth Armitstead.


USA rannavõrkpallurid Lauren Fendrick ja Brooke Sweat.


Itaallannad Tania Cagnotto ja Francesca Dallape vettehüppeid tegemas.

Fotod: Scanpix