Emanuel Ungaro Scanpix
Legendaarne Prantsuse päritolu moekunstnik Emanuel Ungaro lahkus meie hulgast möödunud laupäeval 86-aastasena.

1933. aastal Prantsusmaal Aix-en-Province'is sündinud moelooja oli Itaalia immigrantide poeg, kelle vanemad põgenesid Prantsusmaale Mussolini fašistliku režiimi eest. Ungaro kolis Pariisi 22-aastaselt ja alustas tööd Cristobal Balenciaga juures. Oma moemaja lõi ta 1965. aastal.

Moelooja tegi koostööd ka Courregesi, Ferragamo ja Bulgari moemajadega ning riietas Jaqueline Onassist ja Bianca Jaggerit. Ungaro läks pensionile 2005. aastal olles 72-aastane. Moelooja müüs omanimelise brändi Silicon Valley ärimehele Asim Abdullahile.

Emanuel Ungaro sügistalvine kollektsioon 2015-2016
Scanpix

Emanuel Ungaro disainid olid tuntud julgete värvide ja mustrite poolest. Tema moemoto oli lihtne: "Ma vihkan igavaid riideid," ütles ta väljaandele Washington Post 1977. aastal, lisades, et ta vihkab ka seda, kui naised käivad kurvalt riides.

Moeloojast jäid maha abikaasa Laura Bernabei ja nende tütar.

Emanuel Ungaro kevad 2012
Scanpix

Tuntud tsitaate moeloojalt:

  • "Parfüüm on intiimne objekt, see on südame peegeldus."
  • "Ma olen võimeline tegema ka normaalseid asju, klassikalisi, kui soovite."
  • "Ma armastan asjade loomise juures sellist metsikut suhtumist. On väga lõbustav, et nii paljud disainerid ja loovisikud proovivad uuesti kuuekümnendaid taaselustada. Tegin seda alguses samuti, lihtsalt väikeseks pilkamiseks, aga õrnaks pilkamiseks."

Allikas: Vogue