Foto: Raul Mee/TFW
Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week toob 11.-14. oktoobril lavale särava moespektaakli, esitledes moepublikule 22 disaineri ja brändi värskeid kollektsioone ning pärjates suurejoonelise Kuldnõela gala raames kodumaise moedisaini eredamaid tähti.

Kodumaise moeaasta tähtsündmus ja Eesti rõivadisaini lipulaevu koondav moenädal Tallinn Fashion Week leiab sel sügisel aset kolmeteistkümnendat korda, seades end 11.-14. oktoobriks sisse Telliskivi Loomelinnakus paikneva Vaba Lava teatrisaali. Neli päeva kestev moemaraton toob publiku ette 22 Eesti disaineri uued kollektsioonid, nende hulgas ka Kuld- ja Hõbenõela auhindadele nomineeritud moekunstnike värskeima loomingu.

Sügisese moenädala avalöök leiab aset 11. oktoobril, mil lavale astub rahvusvahelisel moeareenil ilma tegev Kristian Steinberg. Moenädala avatendusele järgneb suurejooneline Kuldnõela gala, kus antakse üle Eesti tähtsaim moeauhind ja tunnustatakse siinse moemaastiku säravamaid tähti. Eesti ihaldatuim moedisaini auhind Kuldnõel antakse silmapaistvale moedisainerile või kaubamärgile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viimase viie aasta vaates ja selle nominentideks on Kadri Kruus, Marit Ilison ning Kristina Viirpalu moebrändiga KV Couture. Lisaks Kuldnõelale antakse üle ka Hõbenõel, millega tunnustatakse viimase aasta meeldejäävaimat panust meie moeellu ning mille nominentideks on sel aastal Xenia Joost, Mari-Liis Saretok brändiga Kokomo Collection ning Mare Kelpman rõivabrändiga Kelpman Textile.

Tallinn Fashion Weeki programm

Kolmapäev 11.10

18.00 Kristian Steinberg
20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel

Neljapäev 12.10

18.00 Sirimiri, Mammu Couture
19.30 Iris Janvier
21.00 Tallinn Dolls by Karolin Kuusik

Reede 13.10

18.00 BonBon Lingerie, Nymf
19.30 Katrin Aasmaa, Diana Arno
21.00 Tiina Talumees

Laupäev 14.10

18.00 Vilve Unt, Piret Kuresaar
19.30 Liina Stein
21.00 Embassy of Fashion

Lisaks TFW põhiprogrammile löövad sel aastal moenädalal kaasa ka mitmed teised disainerid, avades huvilistele oma stuudiod ning pakkudes võimalust piiluda Eesti moe köögipoolele. 12. oktoobril löövad ateljeede uksed valla KÄT, Marimo, Stuudio Nahk, Birgit Skolimowski ning ehtekunstistuudio GRAM.